Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Kerly Ilves. Äravisatud: lille eluring. Ood analoogfotograafiale

näituselt

27. veebruar / Teisipäeval, 5. märtsil kl 18 avatakse Tartu Lastekunstikooli Jakobi galeriis Kerly Ilvese isikunäitus „Äravisatud: lille eluring”.

Autor eksponeerib analoogfotograafiaga tegelemise käigus tekkinud otstarbeta jääkide kogu, mis võimaldab külastajal nendega tutvuda läbi erinevate mustrite.

Kerly Ilves: „Oma maailmavaadetelt toetan väga taaskasutamist ning püüan võimalikult vähe (plast)pakendeid tarbida. Käesolevat näitust pean oluliseks, sest see ühendab minu jaoks olulisi teemasid ning lubab anda nii fotograafiale kui ka taaskasutusele uue ja olulise lähenemisprisma, pannes ka mind rohkem loodusele mõtlema.

Väljapanek on suurepärane võimalus tutvustada analoogfotograafiat, kui hääbuvat kunsti, soovides tuua seda inimestele lähemale, samas pöörata tähelepanu ka tegevusega tekkinud ülejääkidele. Antud näitus lubab vaatajatel loodud mustrite vahendusel tutvust teha ebavajaliku ärakasutamisega ning panna mõtlema, et loome oma tegevusega elus palju tarbetut, mis kõik tegelikult prügikasti rändab.“

Analoogfotograafiaga tegelemise olemus saab selgemaks läbi lille eluringi tutvustavate etappide, kasutades esitlemisel ära kõike, mis pildistamisel ja fotode paberile panemise käigus on tekkinud ning millel otsest väärtust pole.

Kerly Ilves on peamiselt Tartus tegutsev vabakutseline fotograaf ja fotograafia-alaste kursuste korraldaja, kelle loomingulised teemad seonduvad kaduva jäädvustamisega, pikemaajaliste protsesside kaudu tekkinud muudatuste ülesvõtmisega ja taaskasutuse temaatika uurimisega.

Avamise raames toimub samal päeval ja kohas algusega kl 18.30 jäätmeteta elustiili elava Liisa Aaviku loeng-vestlusõhtu, kommentaaridega " Äravisatud: lille eluring " väljapaneku näitel. Aaviku kirjutistega saab tutvuda aadressil suletudring.ee

Kerly Ilvese näitus „Äravisatud: lille eluring. Ood analoogfotograafiale“ jääb Jakobi galeriis avatuks 28. märtsini.

 
Lisainformatsioon:
Kerly Ilves
kerly@ykerlyilves.com
 www.kerlyilves.com

 

Viimati muudetud 30.12.2019