Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-1°
-1°

Kohtumine naistega bluusimaailmast: Alberta Hunter ja Kaisa Ling

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu pressiteade

Kohtumine naistega bluusimaailmast: Alberta Hunter ja Kaisa Ling

12. oktoober 2021 / 14. oktoobril kell 18 Tartu Linnaraamatukogu saalis algaval bluusiõhtul jätkab kultuuriajakirjanik ja bluusilaulja Kaisa Ling 20. sajandi alguse afroameerika naiste bluusi tutvustamist. Linastub film "Alberta Hunter: My Castle’s Rockin" (1988, 60 min). Dokumentaalfilmile eelnevad ja järgnevad kommentaarid ning muusikalised näited.

Kultuuriajakirjanik, kirjandusteadlane ja bluusimutt Kaisa Ling on uurinud 20. sajandi alguse afroameerika naiste bluusi juba pea kümme aastat ning kasutab seda igapäevaseks inspiratsiooniks. Kaisa vodevillibluusi ansambel Kaisa Ling Thing on tegutsenud 2017. aastast, pakkudes eestikeelset neovodevilli, mille võtted pärinevad just mustanahalistelt lauljataridelt, kelle seast üks vägevamaid on kindlasti Alberta Hunter.

Linnaraamatukogu saalis linastuv muusikadokumentaal "Alberta Hunter: My Castle's Rockin'" (1988, rež. Stuart A. Goldman) portreteerib rohkete arhiivmaterjalide abil vodevillibluusi ühe kõige imetlusväärsema staari erakordset elu ja karjääri. Filmis on kasutatud rohkelt kaadreid Alberta esinemistest New Yorgi öölokaalis The Cookery, kus ta astus üles pärast oma erakordset comeback’i 1970.-80. aastatel.

Muusikaõhtu toimub Tartu bluusikuu raames, algselt kavandatud veebruarikuu asemel oktoobris.

Täiendav info: muusikaosakonna juhataja Meery Salu, tel 736 1394

Viimati muudetud 12.10.2021