Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°

Koolinoori oodatakse osalema äriideede konkursil Välk

21. oktoober / Elva Vallavalitsus korraldab koostöös Tartumaa Omavalitsuste Liidu ja Tartu Ärinõuandlaga koolinoortele mõeldud äriideede konkursi Välk, kuhu on oodatud osalema kõik Tartumaa kuni 20-aastased koolinoored.

Elva Vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kertu Vuks ütles, et konkurss annab noortele suurepärase võimaluse mõnda oma põnevat äriideed ka päriselt järele proovida. „See on võimalus katsetada, kas ja mismoodi võiks üks idee või projekt tööle hakata,“ lisas ta.
Kertu Vuksi sõnul tekkis mõte seesugust konkurssi korraldada Elva valla arengukava koostamise ajal. „Kuna see tundus põnev, siis soovisid sellest innustunult ka Tartumaa Omavalitsuste Liit ja Ärinõuandla projektiga kaasa tulla,“ selgitas Vuks konkursi tagamaid. Nii otsustatigi konkurss korraldada kogu Tartumaal.

Ürituse patroon on OÜ TMB Element suuromanik Jaan Luts. „Ideed on alati väärtus ja neist on alati puudus, ka lihtsates ideedes võib peituda eduka äri algus maailma vallutamiseks,“ julgustas Luts noori oma ideid proovile panema.

Konkursi parimatel on võimalus osaleda mentorprogrammis, kus neid juhendavad ja nõustavad Eesti tipptegijad. Kolm parimat meeskonda pääsevad oma ideesid tutvustama 2020. jaanuaris Tartus toimuvale StartUp Day-le.

Konkursi võiduidee auhinnafond on 3000 eurot, II ja III kohta ootavad kingitused sponsoritelt.

Äriideede kavandeid oodatakse 30. oktoobriks ning kavand peab muu seas sisaldama äriidee kirjeldust ning vastama küsimustele, missugust kitsaskohta idee lahendab ja milles seisneb idee uudsus. Peale selle tuleb kirja panna idee võimalike klientide ning oma meeskonna kirjeldus.
Konkursi eesmärk on tõsta noorte huvi ettevõtluse vastu ning anda praktilist äriideede edasiarendamise kogemust.
Lisainfo konkursi kohta leiab aadressilt www.noortevälk.ee.
 
Lisainfo:
Kertu Vuks, Elva Vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja
kertu.vuks@elva.ee või tel 5813 7086
 
Sven Tobreluts, Tartumaa Omavalitsuste Liit, tegevjuht
Sven.tobreluts@tartumaa.ee või tel 5552 1465

Viimati muudetud 21.10.2019