Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Kunstnik Kaire Nurk eksponeerib oma loomingut ja peab loengu kollaažist

Tartu Oskar Lutsu nim Linnaraamatukogu pressiteade

15. aprill / 22. aprillini saab Tartu Linnaraamatukogu II ja III korrusel vaadata Kaire Nurga kollaažinäitust “8 jalutuskäiku (post)modernistlikul Palamusel” ja IV korrusel maalinäitust “Müüdiline”.

Näituseid pidulikult ei avatud, aga see-eest toimub 17. aprillil kell 17 raamatukogu saalis autoripoolne Palamuse seeriat interpreteeriv loeng, mis tutvustab ühtlasi kollaaži kaasaegses kunstis. Kõik huvilised on oodatud!

2013. a.  valminud kollaažiseeriat (54 kollaaži) eksponeerib kunstnik seekord kaheksa (post)modernistliku jalutuskäiguna Palamusel. Kollaažiseeria on inspireeritud Palamuse mitmekesisest kultuuripärandist, sh Oskar Lutsu teostest.

Kõik jalutuskäigud algavad kiriku juurest ja läbivad üsna sarnase marsruudi: kihelkonnakooli muuseum, Amme jõe org, keskplats, põigatakse ka parki ja laululavale, teele jääved sild ja Veskijärv ning  apteegimaja (kunagine Lutsude kodu Palamusel). Mõnikord jõutakse välja ka uue koolimaja või endise-ent-uue vallamajani.

Tänu kollaažile ja kaasatud retkelistele (Salvador Dali, Charlie Chaplin, Ai Weiwei jt) – avaneb aleviku genius loci iga kord erinevalt. Kunstniku kinnitusel on kollaažid sündinud kontseptuaalse lähtestuse ja spontaanse protsessi koostöös.

Näitusel “Müüdiline” eksponeerib Kaire Nurk maalivalikut oma vanemast ja uuemast loomingust. Kunstniku sõnul kuuluvad müüdi kui sellise juurde kahtlemata niisugused arhetüüpsed kujundid nagu puu, maailm, kosmos, mees & naine.  Pealegi on Tartu väga müüdiline linn, paiknedes Emajõe ürgalgses voolusängis.

Näituste valmimist toetasid Eesti Kunstnike Liit ja Tartu Kultuurkapital.
 

Viimati muudetud 15.04.2019