Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Legendaarsed Supilinna päevad tulevad taas

Supilinn Foto: Ragnar Vutt

4. aprill 2022 / Kaheaastase pausi järel toimuvad taas Supilinna päevad. Supilinna päevadest sai alguse üleeestiline linnaosapäevade traditsioon ning tänavu on tegemist Supilinna päevade XX juubeliga.

Tänavuse kogukonnafestivali kiigeplatsipäev toimub 23.aprillil ning kodukohvikute päev 24.aprillil. Ekskursioone ja muid tegevusi toimub kogu nädala vältel.

Platsipäeva peaesinejateks on Metsatöll, Jaan Pehk ja Arno Tamm. Supilinna päevade keskne sündmus on Kiigeplatsipäev, mis toimub 23.aprill kell 13.00-23.00. Platsipäev saab olema rikkaliku kultuuriprogrammi ja erinevate koguperetegevustega.

Rõõm on teatada, et seekordsete Supilinna päevade peaesineja on legendaarne Metsatöll, kelle kontsert algab hilisõhtul kell 22. Üles astuvad ka armastatud muusikud Jaan Pehk ja Arno Tamm, samuti noored andekad pärimusmuusikud Heino Elleri Muusikakoolist. Kogu päeva jooksul esinevad ka erinevad harrastuskollektiivid.

Lisaks kirevale lavaprogrammile leidub Supilinna kiigeplatsil tegevusi kogu perele, mille eest vastutavad koostööpartnerid Tartu 2024, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Eesti Loodusmuuseum, Päästeamet, Minikool, Paranduskelder, Autosert Autokool.

Kiigeplatsil on avatud täika, kuhu oodatakse väikseid koduseid ettevõtteid, aga ka kõiki supilinlasi oma kraamiga kauplema. Täika toimub etteregistreerimiseta. Supilinna päevadelt ei puudu ka hea toit ja jook – kogu päeva vältel on platsil avatud toitlustusala. Panustame Tartu 2024 koostöös ka keskkonna säästlikumale sündmuse korraldusele, mistõttu palume kõigil võimaluse korral tulla kiigeplatsile oma joogipudeliga ja miks mitte ka toidunõuga. Tänu Tartu Veevärgile on festivalialal ka puhas vesi, kus saab vajadusel oma joogipudelit täita. Pühapäeval, 24.aprillil kell 11-18 toimub traditsiooniline Supilinna kodukohvikute päev.

Supilinna kodud avavad sel päeval oma aiad ja salasopid, et pakkuda linnarahvale head ja paremat. Oma kodukohviku registreerimiseks kirjutada aadressile [email protected]. Registreerimine on avatud kuni 10.04. Lisaks toimub Supilinnas tegevusi kogu nädala vältel: kavas on muuhulgas linnaosatuurid, kontserdid ning üllatusprogramm Supilinna päevade märksõnad on vana ja hea käsikäes uue ja põnevaga. 

Viimati muudetud 04.04.2022