Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn toetab rahvakultuuri harrastamist ja ergutab parimaid saavutustoetusega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

rahvatantsijad

7. veebruar / Linnavalitsus kinnitas täna sel aastal rahvakultuuriühingutele makstava toetuse kogusummaks 104 113 eurot, mis on sama suur kui eelmisel aastal.

Mõnevõrra kasvas aga toetus neile ühingutele, kes on rohkem silma paistnud oma valdkonna edendamisel nii Eestis kui rahvusvaheliselt.

Kõrgeima saavutustoetuse vääriliseks tunnistati koorimuusika valdkonnas Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tartu Noortekoor ja E STuudio Noortekoor, rahvatantsu valdkonnas rahvatantsuansambel Tarbatu, puhkpillimuusika valdkonnas Big Band Tartu, folkloori valdkonnas Folgiklubi Maatasa, harrastusteatritest Tartu Üliõpilasteater ja Vilde Teater ning käsitöö alal Hestia Niplispitsiring. Kõrgeim saavutustoetus on 3189 eurot, järgnevad jäävad vahemikku 1000-2000 eurot. Toetused on võrreldes eelmise aastaga mõnevõrra tõusnud. Saavutustoetuste määramiseks tegi linnavalitsusele ettepaneku erialaliitude ja linnavalitsuse esindajatest ning valdkonnaspetsialistidest koosnev komisjon.

"Kõik sel aastal kõrgeima saavutustoetuse saajad on teinud tulemuslikku rahvusvahelist koostööd või on esindanud Eestit piiri taga. Komisjon tegi oma otsuse täies üksmeeles," ütles komisjoni tööd juhtinud abilinnapea Tiia Teppan.

Kultuuriühingutele maksatava pearaha suuruseks kinnitati ka tänavu 85 eurot. Pearaha maksab linn rahvakultuuriühingutele 7-26-aastase ja üle 60-aastase tartlasest harrastaja eest. Tänavu toetab linn pearahaga 531 lapse ja noore ning 238 eaka huvitegevust.
Huvitegevuse korraldamise toetust saab linnalt 44 kultuuriühingut, mille juures tegutseb kokku 64 rahvakultuurialast huviringi kokku 2357 osalejaga.


Lisainfo: abilinnapea ja komisjoni esimees Tiia Teppan, tel 527 0122, tiia.teppan@raad.tartu.ee

 

Viimati muudetud 07.02.2017