Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-1°

Linnamuuseum kutsub ajarännakule muuseumide infosüsteemis

Tartu Linnamuuseumi pressiteade

24. märts / Tartu Linnamuuseum kutsub avastama muuseumi kogusid muuseumide infosüsteemis ning jagama museaalidega seotud mälestusi.

Algatuse eesmärgiks on täiendada muuseumi teadmisi hoiul olevate museaalide kohta. “Muuseumide kogudes on hoiul palju esemeid, mis on meile kõigile tuttavaid, kuid samas on ka neid, mille kohta muuseumitöötajatel infot napib,” ütles Tartu Linnamuuseumi peavarahoidja Kaie Jeeser. “Vahest leiad mõne muuseumis säilitatava eseme või fotoga seose oma sugulaste, kodukandi, igapäevatöö või vaba aja veetmisega? Võib-olla tead just Sina sellest museaalist rohkem kui meie siin muuseumis?”

Ajarännakuga liitumiseks tuleb minna aadressile https://www.muis.ee ning leida otsingu vahendusel sobiv museaal. Peavarahoidja sõnul on tagasiside osa juurde oodatud tähelepanekud, meenutused-mälestused ja parandused, mis konkreetse museaaliga seonduvad.

Info liigub edasi muuseumisse, kus tähelepanekud korrastatakse ja need museaalide kirjeldustega liidetakse. “Jõudu mööda anname võimalusel ka tagasisidet ning pole sugugi välistatud, et ühel päeval saame teavet kasutada ka näituste koostamisel,” lisas Jeeser.

Ajarännakul saab osaleda aastaringselt, kuid muuseumi sõnul on info oodatud eriti praegusel ajal. Lisainfot ja abistavaid nõuandeid annab linnamuuseumi peavarahoidja Kaie Jeeser (kaie.jeeser@katarina.ee).

Viimati muudetud 24.03.2020