Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnavalitsus ja Terviseamet kutsuvad tartlasi ettevaatlikkusele

Tartu Linnavalitsuse ja Terviseameti Lõuna regiooni pressiteade

Hoian vahet silt

30. juuli / Tartu Linnavalitsus ja Terviseamet kutsuvad tartlasi vastutustundlikult suhtuma koroonaviirusega seotud ohtudesse ning püsima haigustunnuste ilmnedes kindlasti kodus.

Neljapäeva hommikuse seisuga on Tartu linnas kaheksa koroonaviirusega nakatunut. Kokku on 53 lähikontaktset.

Terviseameti Lõuna regiooni juhi Tiia Luhti sõnul on kõik nakatunud seotud 24. juulil diagnoositud juhtumiga, mis sai alguse haigustunnustega inimese ööklubi külastusest. "Kuna lähikontaktsete ring on üsna lai, võime paraku eeldada nakatunute arvu jätkuvat tõusu."

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on Tartu viirusekolde laienemine väga kahetsusväärne. "Ühe inimese vastutustundetu käitumine võib panna ohtu paljude inimeste tervise. Igaühe käitumisest sõltub, kas viirus saab Tartus hoo sisse, mis toob jälle piirangud tagasi, või suudame sellele piiri panna," lisas linnapea.

Tiia Luht lisas, et uued piirangud kehtestatakse siis, kui Eestis ületab viimase 14 päeva haigestumus 25/100 000 elaniku kohta.

Tartu Linnavalitsus ja Terviseamet rõhutavad, et haigustunnustega inimene peab jääma koju ja võtma nakkuskahtluse korral ühendust oma perearstiga. Hoolsalt tuleb oma tervist jälgida ka neil inimestel, kellel võis olla kokkupuude koroonaviirust kandva inimesega.

Koroonaviiruse leviku vältimiseks tuleb hoolikalt käsi pesta ja hoida distantsi, seda ka avalikel üritustel.  Koroonaviirus levib nakatunud inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel ehk olukorras, kus inimesed on vähemalt 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

Kauplustes ja muudes avalikes asutustes, samuti avalikel üritustel peab olema tagatud võimalus kasutada desinfitseerimisvahendeid.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, 513 5145; Terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht, 516 4248

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 31.07.2020