Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Lodjakoja kompleks saab reedel nurgakivi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

lodjakoja eskiis

29. jaanuar / Reedel, 31. jaanuaril kell 11 pannakse nurgakivi Emajõe äärde ehitatavale lodjakoja hoonete kompleksile.

Ujula tn 98 kinnistule ehitatakse kolmest hoonest koosnevat lodjakoja kompleks.  Suurim hoone on mõeldud ajalooliste veesõidukite ehitamiseks ning tegutseb muuseumi, näitusepaiga ja vanade puidust laevade ehituse keskusena. Hoonesse tulevad laevade ehitushall, sepikoda, puusepatöökoda, ekspositsiooni- ja seminariruum ning kohvik. Linn saab Emajõe äärde uue näitusepaiga ning omanäolise haridus-kultuurikeskuse, kus õpetatakse vanade puitaluste ehitust.
 
Lisaks multifunktsionaalsele peahoonele ehitatakse vetelpäästehoone koos ranna külastajatele mõeldud avalike tualettidega ning varjualune laevade-paatide talviseks hoiustamiseks ja materjalide ladustamiseks. Välja ehitatakse uued juurdepääsuteed ja heakorrastatakse hoonete ümbrus.
 
Linnapea Urmas Klaasi sõnul on Emajõe äärsete alade korrastamine ja atraktiivsemaks muutmine olnud Tartus üks  viimaste aastate prioriteete. "Võime heameelt tunda, et linna üks looduskaunimaid piirkondi, kus tartlased armastavad aega veeta, saab suveks korda ja pakub rohkelt uusi võimalusi vaba aja sisustamiseks," sõnas Klaas.  
 
Lodjakoja kompleksi projekteeris Salto arhitektuuribüroo, ehitab AS Ehitustrust.

Ehitustööde kogumaksumus on 2,4 miljonit eurot. Ehitust rahastatakse 624 975 euro ulatuses Eesti ja Venemaa piiriülese koostööprogrammi 2014-2020 projekti "Common Peipsi 2" vahenditest ning linna 2019. ja 2020. aasta eelarvest. Lodjakoja kompleksi valmimistähtaeg on juuli 2020.

ESTRUS_Crossborder_logo.jpg

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 09.06.2020