Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Maitsva Tartu menüüdega on võimalik tutvuda kaks nädalat kauem

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Restoranitoit Foto: Oliver Kuusk

22. veebruar 2021 / Maitsva Tartu kampaania pikeneb kaks nädalat, et huvilisi pikema aja vältel paremini hajutada. Paljud restoranid pakuvad ka erimenüü kojutellimist, mis võimaldab põnevaid maitseelamusi turvaliselt kodus nautida. 

Maitsva Tartu kampaania pidi esialgu lõppema 28. veebruaril, kuid tähtaja edasilükkamisega 14. märtsini loodavad linnavalitsus ja restoranid, et külastajad ei kiirusta alanud nädalal toidukohtadesse, vaid hajutavad oma külastused pikemale perioodile.
 
“Külastajate huvi pakutavatest maitseelamustest osa saada püsib jätkuvalt kõrge ning tänasest kehtima hakkav söögikohtade täitumuse piiramise nõue tingib vajaduse kampaania korraldust muuta. Kuna korraga saab restoranis toitu nautida väiksem hulk külastajaid, siis on mõistlik kampaania perioodi pikendada ning külastusi eelseisvate nädalate vahel hajutada. Kampaania on osutunud väga edukaks ning kõik osalevad restoranid on huvitatud perioodi pikendamisest," ütles abilinnapea Raimond Tamm. 
 
Alates 22. veebruarist hakkas söögikohtades kehtima 50-protsendilise täitumuse reegel ning restoranid suletakse õhtul kella üheksast. Kõigil külastajatel palutakse täita ohutusreegleid, pidada teistega turvalist vahemaad ning desinfitseerida käsi. 
 
Maitsev Tartu 2021 kampaanias osalevad 23 restorani: Antonius, Cafe Truffe, Chez André, Dorpat, Entri, FII, GMP Patisserie, Gustav Gastro Cafe, Kampus, kohvik-resto Välk, Lihuniku Äri, Meat Market, Pepes, Pierre, Polpo, Püssirohukelder, Shakespeare, Spargel, Taverna, Trikster Tihane, Werner, Vilde ja Vine, Ülikooli kohvik/Drinkgeld.
 
Erimenüü komplekti hind on vahemikus 21–25 eurot. Erimenüüd müüakse vaid komplektina ja selle koostamisel kasutatakse võimalikult suures mahus kohalikku toorainet.

Viimati muudetud 22.02.2021