Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseum avab näituse superfaktidest!

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

Mänguasjamuuseum avab näituse superfaktidest! Foto: Tartu Mänguasjamuuseum

26. oktoober 2021 / Tartu Mänguasjamuuseumis avatakse laupäeval, 30. oktoobril kell 11 toimuva perehommikuga näitus "50 superfakti mänguasjadest!". Uuel näitusel saab tutvuda mänguasjamaailma hiiglaste ja kääbuste, rikkurite ja hüljatute, veidrike ja geeniustega.

Täiskasvanute jaoks põnevaid ja üllatavaid fakte ning lastele hulgaliselt käelist tegevust pakkuv näitus on mitmekülgselt hariv. "Hetkel on väga populaarne tegeleda investeerimisega," selgitab mänguasjamuuseumi direktor Triin Vaaro näituse loomise tagamaid. "Superfaktide näitus pakub hulgaliselt teadmisi selle kohta, mil moel võiks investeerida mänguasjadesse ja jagab ka vihjeid selle kohta, millised mänguasjad on kollektsioneerimist väärt."

Kogujaile huvi pakkuvaist esemeist on eksponeeritud nii Spice Girl'si lauljaid kujutavad nukud, mida on maailmas müüdud miljoneid komplekte, kui ka esimene ekstra poistele disainitud nukk G.I. Joe. Salapärast vaimustuja saab näituselt teavet nukkudega seotud uskumuste kohta ja võib kohtuda sügavalt pahaendeliste või hoopis eriliselt õnnetoovate esemetega, põnevuse ihaldajal on võimalik uurida riigisaladusi luuravaid mänguasju.

Tõelise haruldusena saab näha ka Eestist leitud lauamängunuppe, millega viimati mängiti rohkem kui tuhande aasta eest. Seda, kas Egiptuse vaaraodele pandi hauda kaisukarumuumiad kaasa või mitte, saab igaüks lähemalt uurida juba 30. oktoobril, mil toimub näitust tutvustav ja lahedaid käelisi tegevusi pakkuv perehommik.

Külastajatele pannakse südamele, et muuseumi saab külastada COVID-19 vaktsineerimise või haiguse läbipõdemise tõendi ettenäitamisel. Nõue ei kehti kuni 18-aastastele.

Tartu Mänguasjamuuseum asub Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt  www.mm.ee või telefonil 7461 777.

Lisainfo: Marge Pärnits, Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht, [email protected], +372 5136 716

www.mm.ee

Viimati muudetud 26.10.2021