Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Mänguasjamuuseum avab Nukukodude muuseumi

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

mänguasjamuuseumi teatri kodu Foto: Juhan Voolaid

12. november / Tartu Mänguasjamuuseum avab 14. novembrist uue muuseumi nimega NUKUKODUD.

Teatri Kodus avatav väljapanek tutvustab mänguasjade koguja Heli Männi kollektsiooni kuuluvaid nukumajasid ja muid nukkude eluruume. 

Vanimad välja pandud majad on peaaegu 100-aastased, uuemad päris tänapäevased. Nukumajad on valmistatud puidust, vineerist, plekist, plastmassist ja kartongist, samuti saab näha selliseid nukumaju, mis valmistatud vanast kohvrist. Paljud näitusel väljas olevatest majadest pole mänguasjatootjate toodang, vaid need on Mänd ise meisterdanud. Omavalmistatud majade kõrval on näitusel maju nii Rootsist, Saksamaalt, Inglismaalt kui ka Venemaalt.

Mänguasjamuuseumi ühe asutaja ja esimese direktori Tiia Toometi sõnutsi on nukumajadel mänguasjamaailmas eriline koht. „Kus siis nukud elaksid, kui nukumaju poleks?“ võtab Toomet lihtsalt kokku nukumajade ja samas ka Nukukodude muuseumi olemuse.

Nukukodusid on võimalik tasuta vaadata kõigil neil, kes tulevad vaatama etendusi Teatri Kodus, kolmapäevast pühapäevani pääseb nukukodude juurde tavapärase mänguasjamuuseumi piletiga. 


Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18.
Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt 
www.mm.ee või telefonil 7461 777.

 


 

Lisainfo:

Marge Pärnits
Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht
tel: 5136716
marge@mm.ee

www.mm.ee 

Viimati muudetud 12.11.2018