Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
28°
28°

Mänguasjamuuseumi mängukaru Nässust valmib uus raamat

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

Marge Pärnits ja muuseumikaru Nässu Tartu Mänguasjamuuseumis. Foto: Tartu Mänguasjamuuseum

15. aprill 2021 / Tartu Mänguasjamuuseum valmistab ette uut karu Nässu lugude sarja kuuluvat raamatut, mille nimeks saab "Nässu ja kohutavalt kole kummik". Raamat räägib unenägudest ja kõikvõimalikest asjadest, mida mängukarud unes näevad.

„Inimestele on omane näha ja armastada ilu, kuid maailmas on olemas igasuguseid asju – suuri ja väikeseid, ilusaid ja koledaid, puhtaid ja poriseid,“ selgitab raamatu pealkirja tagamaid autor Marge Pärnits. „Ometi pole vaja peljata, et tegemist oleks õuduslooga. Koleda kummiku juhtum saab lahendatud unenäole omasel moel. Sobival momendil saabub lihtsalt uus unenägu.“

Raamatut lugedes saab teada, et mängukarud näevadki päriselt und, lisaks kipuvad nad unes ja ka ilmsi luuletama ning õige natuke luiskama, udujuttu ajama ning villast visakama. Otse loomulikult tulevad raamatusse toredad fotolavastused mänguasjamuuseumi mänguasjadest – nendest, kellega muuseumis tegutsev mängukaru Nässu igapäevaselt koos oma karuasju ajab.

Varem ilmunud Nässu sarja raamatud kannavad nime „Nässu“ ning „Nässu ja lumekruubid“. Nii nende kui ka uue raamatu lugude autoriks on Marge Pärnits, fotolavastused on pildile püüdnud Siim Vahur.
Uue Nässu lugude raamatu sünnile saab kaasa aidata Hooandja ühisrahastusplatvormi kaudu.
https://www.hooandja.ee/projekt/lasteraamat-nassu-ja-kohutavalt-kole-ku…

Viimati muudetud 15.04.2021