Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Muuseumiööl toimuvad Tartu Ülikooli muuseumis eelregistreerimisega tasuta ekskursioonid

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

muumiakamber Foto: Andres Tennus

27. august / Laupäeval, 29. augustil toimub 12. üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja „Öös on aega“.

Erakorraliselt augustikuusse kolinud üritusel pakuvad Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikooli kunstimuuseum ja Tartu tähetorn tasuta ekskursioone, kuhu tuleb ette registreeruda.

Muuseumiöö ekskursioonidel Tartu Ülikooli muuseumis saab ajas rännata. Ajaloolises toomkirikus avastatakse salapaiku ja räägitakse nendega seotud põnevaid lugusid. Ühiselt otsitakse ülikooli jälge Toomemäel nii olemasolevate hoonete juures kui ka nüüdseks kadunud majadest rääkides.

Tartu Ülikooli kunstimuuseumi ekskursioonid viivad muuseumisõbrad tagasi muuseumi asutaja Karl Morgensterni aegsesse Tartusse, aga ka iidsesse Egiptusesse. Tartu tähetorni aianäituse ekskursioonil tutvustatakse lähemalt planeeti Veenus. Külastajad saavad teada, milliseid tarkusi on selle planeedi kohta läbi aegade kogutud ja kuidas on Tartu tähetornis aega mõõdetud.

Näitused jäävad muuseumiööl Tartu Ülikooli muuseumi kolmes majas suletuks. Toomemäel on aga endiselt avatud teadusteemaline seiklusrada ning neid, kes selle muuseumiööl läbivad ja ajaloolises toomkirikus asuvas muuseumipoes täidetud mängulehe esitavad, ootab väike üllatus. Mängulehed saab sel õhtul kätte samuti muuseumipoest.

Ekskursioonidele tuleb registreeruda Tartu Ülikooli muuseumi, Tartu Ülikooli kunstimuuseumi ja Tartu tähetorni kodulehel. Samas on ka lisateave muuseumiöö kohta.

Iga-aastast muuseumiööd korraldavad koos Eesti muuseumid ja Eesti Muuseumiühing.

Lisateave: Külli Lupkin, Tartu Ülikooli muuseumi projektijuht, 5554 2357, kulli.lupkin@ut.ee

Viimati muudetud 27.08.2020