Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-20°

Näitus “Unustamise vajadus” tutvustab unustatud raamatute saatust

Eesti trüki- ja paberimuuseumi pressiteade

7. november / Kolmapäeval, 7. novembril avatakse Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis näitus „Hinnatud ja hüljatud raamatud III. Unustamise vajadus“.

„Unustamise vajadus“ sündis tähelepanekust, et meie ümber on kogunemas kiht raamatuid, mida keegi enam ei vaja, ent ära visata samuti ei raatsi. Avalikkuse ette jõudnud lood raamatukogude poolt prügiurni heidetud köidetest on tõstatanud pahameeletormi ning küsimuse hoidmisest ja unustamisest. Kui raamatuid hävitada, siis millisel ettekäändel? Kui raamatuid säilitada, siis kas on neid vaja ka mäletada?

Unustamise vajadusest ja unustamise valudest kõnelevad näitusel muuseumi kunstnikud Anne Rudanovski ja Evelyn Reemann. “Näitusel saab näha installatsioone, mis räägivad sunnitud unustamisest, sõna väest ja unustamise võimalustest,” ütleb Rudanovski.

 

Külalised on oodatud näitusele kaasa aitama, tuues muuseumi oma kodus seisma jäänud raamatuid ja võttes ise osa nende taaskasutusse suunamisest. Näituse baasil pakub muuseum välja ka eraldi tegevuspõhise muuseumitunni koolidele ja lasteaedadele, mille kohta leiate lisainfot muuseumi kodulehelt.

 

Ametlik avamine toimub 7. novembril kell 18:00 Eesti Trüki- ja Paberimuuseumis aadressil Kastani 48f, Tartu. Näitus jääb avatuks kuni 16. detsembrini.

 

“Unustamise vajadus” on näitustesarja ”Hinnatud ja hüljatud raamatud” kolmas osa.

 

Lisainfo:

Anne Rudanovski

+372 5557 2500

anne@paberimuuseum.ee

Viimati muudetud 07.11.2018