Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

"Pallase" näitus osutus ootamatult populaarseks

Tartu Linnamuuseumi pressiteade

vaade näitusesaali

4. aprill / Kuna külastajad on üles näidanud ootamatult suurt huvi, siis otsustas Tartu Linnamuuseum pikendada „Pallase” maalide ja graafika näituse lahtiolekuaega.

Tartu Linnamuuseumis on avatud näitus „Rõõm purustab mure. Kunstiühingu „Pallas” kogu”, mis pidi muuseumi esialgsete plaanide kohaselt olema lahti kuni käesoleva nädala pühapäevani ehk 7. aprillini. Inimeste huvi „Pallase” näituse vastu on aga osutunud üllatavalt suureks. Seepärast on näitus lahti pea kaks nädalat kauem ehk 20. aprillini.

Näitus on Tartu Linnamuuseumis olnud avatud alates jaanuarikuu teisest poolest. Kui eelmisel aastal külastas Tartu Linnamuuseumit kolme esimese kuu jooksul 1475 inimest, siis tänavu on selle aja jooksul huvilisi olnud lausa 3260. Seejuures olgu märgitud, et ka mullune aasta oli Tartu Linnamuuseumi ja harumuuseumide jaoks külastajate arvu poolest suur hüpe paremuse suunas.

“Pallas” on Tartu kunstiühing, mis asutati 1918. aastal. Teiste hulgas on ühingusse kuulunud ka Konrad Mägi, Aleksander Tassa, Ado Vabbe, Marie Reisik, Nikolai Triik, Ants Laikmaa, Kristjan Raud ja Eduard Rüga. Näitusele jõudis valitud hulk „Pallase” liikmete teostest. Näituse koostajad on Enn Lillemets ja Silja Paris.
„Pallase” kunstiühing jagab sünniaastat Eesti Vabariigiga, seega oli tänavu ka „Pallasel” 101. sünnipäev. Tartu linnapildis jääb näitust ja kunstiühingu sünnipäeva meenutama hiigelmaaling viiekorruselise maja seinal aadressil Tähe 1. Maja seina kaunistab nüüd Eduard Rüga 1975. aasta teos „Lõikuskuul”.

Lisainfo:
Nele Dresen
Tartu Linnamuuseum
Ekspositsiooniosakonna juhataja
nele.dresen@katarina.ee
746 1902

Viimati muudetud 04.04.2019