Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Riia-Vaksali ristmiku ehitamine jõudis harukordsesse etappi 

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Riia-Vaksali tunneli ehitus Foto: Rutt Ernits-Sups

12. august / Riia-Vaksali ristmikul alustati ehitustööga, mida Eestis varem tehtud pole. Tänasest hakati jalakäijate tunneli betoonkarkassi läbi raudteetammi muldkeha lükkama. 

Suve alguses valatud betoonist neljakandilised tunnelite karbid on nüüdseks kivinenud ning ehitusel saab alustada järgmist olulist etappi, kui 1200 tonni kaaluvad betoontunnelid läbi raudteetammi muldkeha õigetesse kohtadesse surutakse. 

„Eesti tingimustes ainulaadse ja keeruka tunnelite rajamise tehnoloogia kasutamine on vajalik peamiselt selleks, et raudteeliiklus ning linnaliiklus saaksid selles sõlmes võimalikult minimaalsete häiringutega jätkuda. Tavapäraselt tõstetakse analoogsed tunnelid paika kraanaga, mis kõnealuses liiklussõlmes oleks tähendanud tõstetööde teostamise ja tunnelite paigaldamise perioodiks raudtee lahti monteerimist ning ka Riia tänava autoliiklusele sulgemist," selgitas abilinnapea Raimond Tamm.

Tunnelid lükatakse paika ükshaaval, ühe tunneli paikasaamiseks kulub umbes nädal aega. Kui tunnelid on õiges kohas, viimistletakse need seestpoolt. Pärast esimese tunneli sisselükkamist alustatakse juba ka ettevalmistustöid kergliiklusviadukti vundamentide rajamiseks. Tööde käigus säilib ristmikul senine liikluskorraldus. 

Riia-Vaksali tänava ristmiku rekonstrueerimist alustati aprillis. Ehitustööde eesmärk on muuta piirkond kergliiklejatele ohutumaks ja mugavamaks. Ristmiku rekonstrueerimisprojekti aluseks on Tinter-Projekt OÜ koostatud eelprojekt, milles on arvestatud ideekonkursi võidutööd "Sindlinahk" (Part OÜ). Tööde valmimise eeldatav tähtaeg on 2022. aasta algus, töid teeb AS TREV-2 Grupp.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 12.08.2020