Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-1°

Sel laupäeval, emakeelepäeval, toimub huvipäev „Emajõe elurikkus”

Tartu ülikooli loodusmuuseumi pressiteade

Särg

9. märts / Laupäeval ootame kõiki suuri ja väikesi loodushuvilisi huvipäevale „Emajõe elurikkus”, mis toimub emakeelepäeval, 14. märtsil kell 11:00–15:30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis.

Huvipäeval „Emajõe elurikkus“ jätkub põnevaid tegevusi igas vanuses loodushuvilistele. Loodusmuuseumis onuudistamiseks avatud ajutised näitused „Elurikas Emajõgi“ ja „MAAILM SELJAKOTIS. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“, millest viimane on pühendatud rahvusülikooli 100. aastapäevale. Emajõe näitusel ja muuseumi püsiekspositsioonis saab otsimismänguna uurida Emajõe ja luhtade elustikku (näiteks kalu ja linde). Emajõe näituse ekraanidel saab vaadata Emajõe ja kalakotkaste pesaelu lühifilme ning nuputada, milline on Emajõe tulevik? Lisaks saab lahendada mõningaid ülesanded angerjate vanuse kohta, määrata kotkaste sulgi, koostada Emajõe toiduahelat ja uurida Emajõe vee seisundit.

  • Huvipäeva „Emajõe elurikkus“ meisterdamistoas meisterdame kalu.
  • Geoloogia töötoas uurime huvitavaid geoloogilisi objekte.
  • Lemmikloomade õpitoas – kell 11:30 ja 13:30 – tutvume muuseumi eksootiliste lemmikloomadega: tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni, ämblike ja teistega.

Huvipäev „Emajõe elurikkus“ toimub laupäeval, 14. märtsil kell 11:00–15:30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, Vanemuise tn 46. Osalema on oodatud kõik huvilised nii lapsed kui täiskasvanud! Osalemine muuseumipiletiga.

Leia sündmus ka Facebookist.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee

Viimati muudetud 09.03.2020