Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
21°
21°

Stencibility tänavakunstifestival

Tartu tänavakunst Foto: Ruth Pindus

9. juuni / Sel nädalal toimuv Stencibility toob kunsti nii tänavatele, kaubikusse kui ka endisesse ööklubisse.

10.-13. juunil toimub Stencibility tänavakunstifestival, mis paiskab juba 12. aastat Tartu tänavatele värskeid teoseid. Sel aastal leiab töid nii uulitsatelt, ratastel näitusekaubikust "350M451N" kui ka lammutamisele määratud Cleo/Ahi/Pattaya ööklubi hoonest. Kaasa lööb üle 20 kohaliku kunstniku. Festivali programmi leiab lehelt www.stencibility.ee.

Festivali jooksul loovad Eesti kunstnikud Tartu eri linnajagude tänavatele omanike välja pakutud seintele rea uusi teoseid. Lisaks on Gutface, Stina Leek, rühmitus Multistab jt teinud peagi lammutamisele minevasse 3-kordsesse ööklubi Cleo/Ahi/Pattaya majja teoseid, mida saab mööda näitust "Peitus" ise avastada. Samas hoones 12. juunil toimuv kunstilaat on harukordne võimalus soetada endale erinevate tänavakunstnike töid, kleepse ja muud kraami.  

Festivali jooksul Tartu eri paigus parkiv "350M451N" on kaubikusse ehitatud rändnäitus, ennustusbuss tulevikust läbi minevikusilma, kus peeglitest ja roosast karvast ehitatud _lowbrow_ maailmas näeb 15 Ajuokse rühmituse kunstniku komplekti siiditrükis illustratsioonidest
ning heli- ja videoinstallatsioonist.

Vaba tänavakunsti toetava festivali korraldajad soovivad Tartu linnaruumi rikastada. "Linnad on mõeldud eelkõige seal elavatele inimestele. Viimane aasta on ilmekalt näidanud, kui oluline on mõnus ja elamusi pakkuv linnaruum olukorras, kus viibida võib ennekõike õues ning muuseumid ja muud kultuuriasutused on suletud. Luues linnaruumi teoseid, toome kunsti elanikele lähemale," rääkis festivali korraldaja Sirla.

Lisaks näitustele ja kunstilaadale toimub 11. juunil töötuba, kus saab ka ise seina värviseks teha. Sellele järgneval päeval toimub aga kolm ringkäiku: üks tuur teoste juurde, mida enam ei ole, teine sel aastal loodud tööde juurde, kolmas viib koos kuraator Kadri Linnuga näitusele "Peitus".

Festivalil osalevad Multistab, Stina Leek, Gutface, Ajuokse Kunstirühmitus, Roland Seer, Uuk Kivi, Baz, Pintsel, Logvoi, Sodacats, 5MA, Jerome Chonkston, Inessus, Emma Pipi Penelope Visnap ja Saara Liis Jõerand ning teised.  

Stencibility on rahvusvaheline tänavakunstifestival, mis toimub peamiselt Tartus, ent põikab aeg-ajalt läbi ka teistest Eesti linnadest. Eesti kõige esimese tänavakunstifestivalina on see kasvanud
käsikäes tänavakunsti arenguga ning saanud tänaseks üheks Baltikumi tähtsaimaks tänavakunsti sündmuseks. Korraldajad toetavad festivaliga vaba tänavakunsti, hoiavad Eesti tänavakunsti elujõulisena ning toovad linnaelanike argipäeva rohkem võimalusi kunsti kohata.

Rohkem infot

www.stencibility.ee
www.facebook.com/events/487364375930021

Viimati muudetud 09.06.2021