Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tähtvere kutsub Õunaõuepäevadele

Tähtvere seltsi pressiteade

kodukohvik

20. september 2018 / Sel nädalavahetusel korraldab Tähtvere Selts Tartus linnaosafestivali Õunaõuepäevad 2018.

Festivali eesmärk on üheskoos avastada Tähtvere rikkalikku kultuurilugu ning kaasata kogukonda ühiste eesmärkide nimel tegutsema.

22.-23. septembril toimuvatel Tähtvere Õunaõuepäevadel on avatud kodukohvikud ning toimub kõigile jõukohane kultuurilooline orienteerumine. Tulemas on taluturg ja mitmekesine tasuta kultuuriprogramm. Traditsiooniks on saanud sügisene õunte kogumine Tallinna loomaaia elevantidele. 

Musträsta õunakohviku perenaise, Pariisis õppinud tippkondiiter Merle Jakobsoni sõnul nakatab Tähtvere Seltsi aktiivne tegutsemislust tedagi ning „tore on tunda, et sinu panust oodatakse ja hinnatakse.“ Ta selgitab: „Minu meelest on eriti tore, et linnaosapäevad toimuvad just sügisesel õunaajal, mil suvised tormamised on läbi ning on aega ajada naabriga juttu ja nautida rikkalikke sügisande. Tähtvere linnaosa oma väärika ajalooga, põnevate inimeste, huvitavate tänavate ja ilusate kodudega väärib tundma õppimist, nii tähtverelastel endil kui kogu linnarahval.“

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on  Tähtvere seltsi korraldatud linnaosa päevadel on hästi tunda, kuidas Tähtvere elab ja toimetab üha rohkem ühes rütmis. Ühistunde kasvatamine on tähtis, sest end kogukonnana tunnetavad inimesed panustavad rohkem ka linnaosa ja linna kui terviku heasse käekäiku. 

Laupäeval, 22. septembril kella kümnest alates oodatakse kõiki huvilisi kas üksi, perede või võistkondadena kultuuriloolisele orienteerumisele „Uku õu ja Betti aed“, et üheskoos tundma õppida Tähtveres elanud ja tegutsenud Eesti kultuuriloo suurkujusid. Jalutuskäigule läbi Tähtvere kultuuriruumi pole endal süüa-juua kaasa vaja pakkida – tragid tähtverelased on avanud koguni 24 unikaalset ja eriilmelist kodukohvikut. 

Alates kella neljast pärastlõunal algab Tähtvere Seltsi poolt korraldatud tasuta kirev kultuuriprogramm Tartu Ingeri Maja aias, kus meeleolu loob võrratu Helin-Mari Arder, Ants Johanson veab ajatuid jutte tarkade tähtverelastega ning õhtu lõpuks astub lavale ansambel Forest Kämp. Süüa-juua pakuvad Vein ja Vine välkrestoran ning Mahekohv ratastel.

Pühapäeval, 23. septembril toimub rohevahetus kõigile neile, kel õunaõuedes miskit puudu või üle on. Samuti saab õuntest mahla pressida ning keskpäeval istutatakse ühiselt kogukonna kuusepuu, millest mõne aastaga sirgub Tähtverre kogukonna jõulupuu.

Tähtvere selts loodi 2016. aasta suvel selleks, et muuta kogukonna toel ja teol Tähtvere linnaosa hubasemaks ja ühtsemaks elukeskkonnaks, aidata säilitada Tähtverele omast miljööväärtust, tugevdada Tähtvere elanike piirkondlikku identiteeti ning elavdada kohalikku seltsielu. 22. ja 23. septembril toimuvad Õunaõuepäevad on Tähtvere Seltsile juba kolmandad – esimest korda toimusid Õunaõuepäevad 2016. aastal. 

Linnaosafestivali Õunaõuepäevad 2018 suurtoetajad on Tartu Linn, Tartu Mill, Ehitustrust ning Jordani Vood. 

Suur tänu: Tartu Ingeri Maja, Selver, Tartu Linnaraamatukogu, Eesti Rahva Muuseum, Vein ja Vine, Mahekohv ratastel, A. Le Coq, Põltsamaa Felix, Koogipood Mandel, Mileedi lilled ja interjöör, MK Tennis, Eesti Maaülikooli Spordiklubi, Liivimaa Pagar, Elektriteater, Ahhaa, Voog ning Teraapiakoda.

Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmist.

Õunaõuepäevade ning Tähtvere Seltsi tegemiste kohta saab lisa vaadata seltsi kodulehelt www.tähtvereselts.ee

Sten Weidebaum
(+372) 5 236 239

Viimati muudetud 20.09.2018