Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tänavu 10-aastaseks saaval Tartu Teerajajate alleel avatakse uued jalajäljed

Tasku keskuse pressiteade

Tartu Teerajajate allee Foto: Priit Ladva

21. september 2020 / 10 aastat tagasi Tartu Vaimu sümboolsetest jalajälgedest alguse saanud Tartu Teerajajate alleel avalikustatakse teisipäeval, 22. septembril kell 15 pidulikult tänavused teerajajad ja avatakse nende pronksist jalajäljed.

Avalik jälgede avamise tseremoonia toimub Tasku keskuse Riia tänava poolsel küljel. Sõna võtavad Tartu linna ja Estiko esindajad, meeleolu loob Tartu Saksikoor. Linnarahvas on palutud teerajajaid tervitama, värskeid jälgi uudistama ja kringlit sööma.

Tseremoonial avalikustatakse kaks tänavust teerajajat. Ühe teerajaja valis välja žürii, kuhu kuuluvad Tartu linnavalitsuse, Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Vanemuise teatri, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja, Tartu Postimehe ja Estiko esindajad. Teine teerajaja selgus rahvahääletuse tulemusel. Tasku veebilehel ja Tartu Postimehe veebis läbi viidud hääletusel koguti kokku 3099 häält.

2010. aastal alguse saanud Tartu Teerajajate allee eesmärk on tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes oma töö või teoga on andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks. Igal sügisel täiendatakse alleed uute jalajälgedega, jäljed on pronksi valanud skulptor Bruno Kadak.

Viimati muudetud 21.09.2020