Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-8°

Tartlased saavad osaleda aasta parimate ehitiste valimisel

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Parimad ehitised Foto: Erge Jõgela, Maris Tomba

8. veebruar / Tartlastel on sel aastal esmakordselt võimalus kaasa lüüa Tartu aasta parima ehitise valimise konkursil.

Valida saab oma lemmikmaja 2017. aastal kasutusloa saanud uusehitiste ja renoveeritud hoonete hulgast. Hääletada saab Tartu linna kodulehel (https://www.tartu.ee/eform/submit/aasta_parim_ehitis_2017). Valiku saab teha 22 hoone hulgast, mille seas on nii uusehitisi kui ka renoveeritud hooneid, nii eramuid, kortermaju kui ka ühiskondlikke hooneid.

Arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Tõnis Arjuse sõnul on rahva lemmikmaja hääletuse korraldamise mõte eelkõige pöörata enam tähelepanu olulistele saavutustele Tartu linnaruumis. "Sealjuures on oluline väärtustada panuseid erinevatel skaaladel, nii väiksemate eramute rajamisi, korterelamute renoveerimisi kui ka suuremate ühiskondlike ehitiste ehitust."

Hääletada saab kuni 22. veebruarini 2018. Nii tartlaste lemmikmaja tiitel kui ka žürii tunnustused erinevates kategooriates antakse üle 8. märtsil raekoja saalis.

Tartu linnavalitsus korraldab parima ehitise konkurssi alates 1999. aastast. Konkursil hinnatakse kõiki eelmisel aastal Tartu linnas kasutusloa saanud hooneid, konkursi eesmärgiks on kvaliteetse projekteerimise ja ehitamise väärtustamine Tartu linnas, mis sünnib tellija, projekteerija ning ehitaja heas koostöös. Tartu linnas väljastati eelmisel aastal erinevatele hoonetele kokku 125 kasutusluba, lisaks esitati üle 100 kasutusteatise ümberehitatud hoonete kohta.

Lisainfo: arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Tõnis Arjus, tel 736 1254, 5304 6148.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 01.03.2018

KOMMENTAARID

Kommentaari lisamiseks logige sisse

VÕI
Registreeru
E-maili aadress
Parool
Unustasid parooli?
E-maili aadress
Parool
Parool uuesti

Anonüümne (verifitseerimata) / 14. veebruar / Ei olegi midagi valida. Kõik on kandilised ja nurgelised. Midagi on meie arhitektuuris suht väga valesti läinud. Märksa esteetilisem, ressursisäästlikum, vastupidavam on ehitada kupli ja koonuse sarnaseid maju. Miks Tartu linn, selle vastutavad poliitikud ja ametnikud on sellisel olukorral lasknud tekkida?