Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Tartu 2024 palkas kommunikatsioonijuhiks Krõõt Filippovi

Tartu 2024 pressiteade

Krõõt Filippov Foto: Evelin Lumi

22. aprill / Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 teabe- ja turundustiimi kommunikatsioonijuhi ametikohale asus Krõõt Filippov. Kultuurivaldkonna ja IT-firmade taustaga kommunikatsiooniekspert peab uuel positsioonil oluliseks Tartu 2024 meeskonna igakülgset toetamist, strateegilist sõnumiseadet ja avatud meediasuhtlust.

Filippovi sõnul oli ametikohale kandideerimine teadlik ja mõtestatud valik. “Olla osa Euroopa kultuuripealinna tegemisest on ainulaadne võimalus. Minu karjääri on varasemalt defineerinud erinevad kliendid PR-agentuuris ja vabakutseline nõustamine. Tundsin, et olen valmis ennast ühe teemaga pikaaegselt siduma. Juba kandideerimisprotsessi ajal sain aru, et Tartu 2024 tiimis on väga pühendunud, põhjalikud ja kõrgeid eesmärke püüdvad meeskonnamängijad.” ütles Filippov.

Tartu 2024 uus kommunikatsioonijuht töötas eelnevalt Alfa-Omega Communicationsis, mille omanik ja tegevjuht Viive Aasma kirjeldab koostööd Krõõdaga: “Agentuuris on töö kirju ja igal konsultandil laual korraga mitu teemat. Krõõda klientideks olid muuhulgas rahvusvahelised ettevõtted nagu Microsoft või OnePlus. Lisaks töötas ta keskkonnakaitse projektidega. Samas oli aru saada, et kultuur ja muusika on talle südamelähedased teemad. Temasugune aktiivne inimene saab hakkama igas valdkonnas ja meie siin oleme kindlad, et Tartu ja Lõuna-Eesti suursündmuse tutvustamine läks õigetesse kätesse.“

Krõõt Filippov on olnud varem ametis ka Eesti Rahvusraamatukogus, mille peadirektor Janne Andresoo iseloomustab uut Tartu 2024 kommunikatsioonijuhti: “Krõõt on inimene, kellele meeldib asju ette võtta ja ära teha. Tal on seda energiat, mida inimene vajab, et hea kommunikatsioon võidaks või projekt lõpule jõuaks.“

Esimeste tegevustena uues ametis toob Filippov välja tiimi ja partnerite tundma õppimise, Tartu 2024 tänavuste ürituste ja kampaaniate kommunikatsiooni kavandamise ning Euroopa kultuuripealinna programmi pürgivate projektide nõustamise. Koroonapandeemia ei ole Tartu 2024 ettevalmistusi peatanud, tööd on jätkunud paljude partnerite osavõtul virtuaalselt. "Minu eesmärk kommunikatsioonijuhina ongi hoida head õhkkonda, kus terve tiim hingab ühiselt ja teab, miks ja mida eri kolleegid kommunikeerivad. See tähendab, et me teadvustaksime ühiselt, mis sõnumeid, miks ja kellele me SA Tartu 2024 nimel saadame.” sõnas Filippov.

Tartu 2024 teabe– ja turundusvaldkonna juht on Kalle Paas. Filippov alustas töö jaanuarikuus. 

Loe intervjuud: ”Krõõt Filippov: Praktilised kommunikatsiooninipid on ajas muutuvad, kuid põhitõed tähendavad põhiväärtusi ja on muutumatud”.

Lisainfo: Kaidi-Lisa Kivisalu, Turundus- ja teabevaldkonna assistent kaidi-lisa.kivisalu@tartu2024.ee, +372 5695 9232

Viimati muudetud 22.04.2021