Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu alustab linlaste rahulolu uuringuga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

emajõe kallasrada

11. aprill 2018 / Aprilli keskel alustab Tartu taas linlaste rahulolu uuringuga.

Ülelinnaline küsitlus „Tartu ja tartlased“ toimub tänavu juba kuuendat korda.

Tartu linnas on kujunenud traditsiooniks küsida regulaarselt linlaste arvamust erinevate linnaelu valdkondade kohta, et saada ülevaade sellest, milliste valdkondade arendamisele järgnevatel aastatel rohkem tähelepanu pöörata. Viimane sarnane uuring, mis toimus viis aastat tagasi, näitas, et Tartu kui elukohaga on rahul tervelt 92 protsenti elanikkonnast. Vahepealsetel aastatel on pingutatud selle nimel, et seda taset hoida või veelgi tõsta.

Arvamusuuringu eesmärk on välja selgitada tartlaste rahulolu oma eluaseme ja selle lähiümbrusega, teenuste kättesaadavuse ja kvaliteediga ning võimalustega kaasa rääkida linnaarengu küsimustes. Lisaks käsitletakse muid tartlaste eluolu puudutavaid teemasid.  

Traditsioon linnaelanike arvamust küsida sai alguse juba 1986. aastal TRÜ linnalabori teadlaste eestvedamisel ning alates 1998. aastast korraldatakse uuringut regulaarselt iga viie aasta tagant. Nii pikaajalisi regulaarseid elanikeküsitlusi ei korraldata üheski teises Eesti linnas.

Tänavu viib uuringu läbi Eesti Uuringukeskus OÜ. Arvamusi ja hinnanguid küsitakse 1200 tartlaselt, kes on 16-aastased või vanemad. Kui varem küsitleti tartlasi kodudes, siis seekordne küsitlus viiakse läbi veebi- ja telefoniküsitluse meetodeid kasutades.

Küsitlus toimub aprilli keskpaigast mai lõpuni ning uuringu tulemused, mis sisaldavad ka võrdlusi varasemate uuringutega, selguvad augustis.

Lisainfo:
Imbi Lang
Linnaarengu peaspetsialist
7361 159
[email protected]

Viimati muudetud 11.04.2018