Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°
12°

Tartu Aparaaditehas kutsub noori artiste ja kultuurikorraldajaid oma ideid ellu viima

Tartu Aparaaditehas kutsub noori artiste ja kultuurikorraldajaid oma ideid ellu viima Foto: Tartu Aparaaditehas

23. september 2021 / Kirev sügis on end Tartu tänavatel, parkides ja õppehoonetes kindlalt sisse seadnud ning ülikoolilinn pulbitseb noorest energiast ja värsketest ideedest. Selleks, et põnevad mõtted pelgalt sahtlitesse ja sõprade vahele ei jääks, kutsub Aparaaditehas noori kultuurikorraldajaid taas oma ideid ellu viima. 22. septembrist avanes Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi 2021. aasta teine kandideerimisvoor. 

Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm kujutab endast noortele artistidele ja kultuurikorraldajatele suunatud avalikku üleskutset korraldada Aparaaditehases oma kultuurisündmus, olgu selleks siis ühekordne ettevõtmine (kontsert, pidu, spordiüritus, elamuspäev, festival vms), näitus/installatsioon või sündmuste sari (loengusari, etendused vms). Laekunud ideede põhjal langetab valiku komisjon, kes lähtub koostatava programmi mitmekesisusest ja kvaliteedist.

2020. aastal toimus Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi raames maalikunstnik Mia Melanie debüütnäitus, interaktiivne nüüdisluulet ja klassikalist muusikat kombineeriv kontsert-etendus "No.1.1.” ning Eesti esimene taskuhäälingufestival Aparaadio. 2021. aasta esimeses voorus realiseerusid sellised põnevad projektid nagu grupinäitus “Metshaldja lood”, Tähtvere Tantsukeskuse rännak-lavastus “Gutenberg” ja interaktiivne jalutuskäik-installatsioon “Südaöine autoportree”.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 15. oktoober 2021. 

Kavandeid oodatakse aadressil karmen@aparaaditehas.ee

Vaata lisa: https://www.aparaaditehas.ee/avatudkultuuriplatvorm 

Viimati muudetud 23.09.2021