Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu atesteeris giide ja uusi alternatiivseid teematuure

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tänavakunstituur Foto: Heikki Leis

28. oktoober / Eelmisel nädalal atesteeriti sihtasutuse Tartumaa Turism juhtimisel neljandat korda Tartu linna giide.

Mitmed tegevgiidid uuendasid oma atesteeringuid ning lisaks atesteeriti mitu põnevat alternatiivset teematuuri.

Kordusatesteeringu läbisid Merike Sule, Krista Tõnnov, Eda Tursk, Ilze Salnāja-Värv, Lili Kängsepp, Kristina Mullamaa, Epp Tohver, Olga Einasto, Krista Pisuke, Kalli Kukk, Reet Volmer ja Lea Asso. Atesteerimised toimusid eesti, inglise, vene, saksa, soome, läti, rootsi ja prantsuse keeles.

Alternatiivseid teematuure atesteeriti sel aastal viis. Läti- ja ingliskeelseid tuure läbi viiv linna giid Ilze Salnāja-Värv atesteeris teematuuri, mis tutvustab SmartEnCity projekti ja selle raames hruštšovkadele tehtud võimsaid seinamaalinguid. Tartu Pseudo Tours giidid atesteerisid aga nelja teematuuri, mis tutvustavad erinevaid linnaosi ja sealt leitavaid värvikaid tänavakunstiteoseid: Karlova ajaloo ja tänavakunsti tuur, Supilinna lood ja värvid, tvistiga ajalootuur ning ajaloopõhine orienteerumismäng.

Enamik tuuridest on eesti- ja ingliskeelsetele gruppidele, tvistiga ajalootuuri saab aga tellida ka nii prantsuse kui hispaania keeles.

Erinevate atesteerimiste eksamikomisjonidesse kuulus lisaks SA Tartumaa Turism, Tartu Linnavalitsuse, Eesti Kutseliste Giidide Ühingu, Tartu Giidide Ühingu, ETFL-i ja Tartu Ülikooli esindajatele nii keelespetsialiste kui ka ajaloo taustaga ja erialaseid teadmisi hindavaid eksperte.

Tartu linna giidid peavad oma atesteeringuid uuendama iga viie aasta tagant. Giidide atesteerimised toimuvad üks kord aastas, sügiseti pärast turismihooaja lõppu. Kordusatesteerimine ja teematuuride atesteerimine viiakse läbi igal aastal, esmane atesteerimine toimub üle aasta.

Lisainfo: Pilvi Käiro pilvi.kairo@visittartu.com 740 0782

Viimati muudetud 28.10.2019