Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°

Tartu kaardistab koroonaviiruse pandeemia mõju kultuuriorganisatsioonidele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

koroona aegne linn Foto: Mana Kaasik

27. juuli / Tartu Linnavalitsus avas täna küsitluse, millega uuritakse, kuidas on koroonaviiruse Covid-19 pandeemia mõjutanud linna kultuuri-, spordi- ja noorsootöö organisatsioonide tegevust ja tulevikuplaane.

Lisaks pandeemia mõjude ja hetkeolukorra kaardistamisele on küsitluse eesmärk saada tagasisidet kultuuriosakonna kriisiaegsele tegevusele ning koguda sisendit, millist tuge edaspidi vajatakse.

Tartu linna kultuuriosakonna juhataja Marleen Viiduli sõnul otsustati juba kevadel, et küsitlus koroonaviiruse pandeemia mõjust viiakse läbi suve lõpus pärast riigi kriisiabi toetuste jagamist. "Nii saame kõige ajakohasema pildi sellest, millised valdkonnad on enim pandeemia negatiivsete mõjude all kannatanud ja milline on hetkeolukord. Vastavalt sellele kavandame oma edasisi tegevusi,“ selgitas Viidul.

Küsitlusega selgitatakse välja saamata jäänud tulu osakaal ning riiklike toetusmeetmete kasutamise ulatus ja mõju. Lisaks palutakse organisatsioonidel hinnata oma toimetulekut eriolukorra piirangute ja tagajärgedega.

Küsitlus Covid-19 pandeemia mõjust on avatud 15. augustini ja seda on võimalik täita siin.

Lisainfo: Kristel Kalda, kultuuriteenistuse juhataja kristel.kalda@tartulv.ee 7361051

Viimati muudetud 27.07.2020