Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu korrastas huvitegevuse rahastamist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Näputöö Foto: Timo Arbeiter

4. juuli / Kevadhooaja viimasel istungil muutis Tartu Linnavolikogu huvitegevuse organisatsioonide toetuste süsteemi senisest selgemaks.

 

Ühtlustati toetatavate harrastajate vanuserühmi, suurendati mitmeid arvestuslikke pearaha määrasid ning täpsustati kvalifikatsiooninõudeid.

 

Muutused toovad järgmiseks aastaks kaasa huvitegevuse organisatsioonide toetuste tõusu ligikaudu 10 protsenti. 2018. aastal oli toetus 2,16 miljonit eurot.

 

Linnavalitsuse toetuste põhirõhk on 7-19aastaste koolinoorte harrastustegevuse innustamisel. Arvestuslikud pearaha määrad on kavandatud 50 kuni 250 eurot sõltuvalt valdkonnast ja sihtrühmast.

 

Spordivaldkonna eeskujul kehtestatakse toetusele kvalifitseerumiseks nõuded kõigile erahuvikoolidele ja noorte huvitegevuse ühingutele - edaspidi peab neist vähemalt üks juhendaja olema juhendatavas valdkonnas erialase kutse- või kõrgharidusega või erialase kutsetunnistusega.

 

Muutused on osa Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna toetuste uuendamise plaanist, mille raames ühtlustatakse ja lihtsustatakse taotlejate jaoks õigusaktide süsteemi.

 

Toetust saavad huvitegevuse korraldajad hakata taotlema alates 16. juulist, taotlemise tähtaeg on 1. september. Põhjalikumat infot taotlemise ja uuenduste kohta saab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonnast.

 

7. augustil korraldab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond kõigile huvilistele toetuste taotlemise infopäeva.

 

Täpsem info muudatuste kohta volikogu määrustes:

Rahvakultuur ja noorte huvitegevus
Erahuvikoolid
Sport

 

Lisainfo:
Laura Kalaus, tel 736 1364, Laura.Kalaus@raad.tartu.ee (noorte huvitegevus)
Pilvi Pärnat, tel 736 1365, Pilvi.Parnat@raad.tartu.ee (sport)
Kristiina Avik, tel 736 1359,  Kristiina.Avik@raad.tartu.ee (rahvakultuur)
Marianne Menning, tel 736 1356, Marianne.Menning@raad.tartu.ee (erahuvikoolid)

 

 

Viimati muudetud 04.07.2018