Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
15°

Tartu linna kaardil näeb elustamisaparaatide asukohti

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

elustamisaparaat bussijaamas

16. oktoober / Tänasest on võimalik Tartu linna kaardil näha AED elustamisaparaatide asukohti.

Need on märgitud südamekujulise ikooniga, millele klõpsates avaneb lisainfo aparaadi asukoha kirjeldusega.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on Tartu linna oluline prioriteet tartlaste elupäästevõimekuse suurendamine. "Oleme järjepidevalt panustanud laste ja täiskasvanute esmaabiõppesse, paigaldanud avalikesse asutustesse AED aparaate ning koondanud info ka asutuste ja ettevõtete poolt paigaldatud AED aparaatide kohta. Loodan, et täna avatud kaardirakendus aitab suurendada tartlaste teadlikkust elustamisvõimalustest ning saab abiliseks ka Häirekeskusele, kui tekib vajadus juhendada inimesi abi andmisel," sõnas Lees.

Kaardirakendus täieneb pidevalt ning andmeid uuendatakse vastavalt sellele, kuidas laekub info linnaruumis asuvate aparaatide kohta. "Kindlasti on oodatud info AED aparaate müüvatelt ja paigaldavatelt ettevõtetelt ning ettevõtetelt, kellel on elustamisseade olemas ning soovib selle kaardile kanda. Samuti ootame infot linnakodanikelt, kes märkavad mõnes asutuses AED aparaati, mida pole kaardile kantud," julgustab Tartu linnavalitsuse tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots tartlasi andma teada linnaruumis asuvatest elustamisaparaatidest.

Info AED aparaadi kohta palutakse saata meiliaadressile tht@raad.tartu.ee ning kui aparaati omav asutus on sellega nõus ja kõik vajalik info on kogutud, kantakse AED aparaat Tartu linna kaardile. Samuti oodatakse infot võimalike ebatäpsuste ja vigade kohta kaardirakenduses.

AED kaardirakenduse leiab veebiaadressil https://gis.tartulv.ee/portal/apps/webappviewer/index.html?id=d1c356ddf… või tartu.ee lehelt linna kaartide alalehelt.

Täpsem info Mihkel Lees, abilinnapea, tel 5564 1996.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 16.10.2019