Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linnakärajad: koolid ja Covid-19

Tartu Linnavolikogu

Linnakärajad

4. september / Tartu kaasamiskärajate sarja kolmas üritus toimub esmaspäeval, 7. septembril kell 18. Seekord on kõne all kooliaasta algus Covid-19 viiruse leviku tingimustes.

Uudses vormis kaasamisüritus toimub kolmandat korda Facebooki otseülekandena. Osalema on oodatud kõik tartlased, keda huvitab, kuidas uue õppeaasta algus võib mõjutada Covid-19 viiruse levikut ning mida on linn ja koolid valmis ette võtma, et ka pandeemia ajal oleks lastele ja noortele tagatud kvaliteetne hariduse omandamise võimalus.

Kärajatel arutab professor Irja Lutsar, kuidas koolide avamine võib viiruse levikule mõjuda ja mida tuleks tervishoiu seisukohalt silmas pidada. Abilinnapead Mihkel Lees ja Asko Tamme annavad ülevaate, kuidas Tartu linn on valmistunud uueks õppeaastaks ning Miina Härma Gümnaasiumi direktor Ene Tannberg tutvustab oma kooli näitel ees seisvaid väljakutseid ja lahendusi, kuidas õppeaasta edukalt läbi viia.

Hariduse ja kultuuri abilinnapea Asko Tamme: "Seekordsetel linnakärajatel arutleme, milline saab olema uus kooliaasta ja kuidas pandeemia seda mõjutada võib. Usun, et see on hea võimalus tutvuda nii maailmas toimuvate arengutega, Tartu linna tegevuskavade kui ka ühe konkreetse kooli plaanidega." Tamme lisas, et kahtlemata toob alanud kooliaasta uusi väljakutseid ning oluline on, et kõigil oleks ühesugune mõistmine, kuidas Covid-19 õppetööd võib mõjutada.

Linnakärajate eestvedaja, linnavolikogu esimees Lemmit Kaplinski avaldas lootust, et mugavalt töövälisel kellaajal toimuvad kaasamiskärajad toovad ekraani ette rohkelt kaasa mõelda soovivaid tartlasi. "Me peame oluliseks, et tartlastel oleks võimalus kaasa rääkida ja olla ühises infoväljas. Usun, et seekordne teema läheb korda paljudele – nii koolirahvale, õpilastele kui ka lapsevanematele. Julgustan kindlasti kõiki kasutama võimalust osaleda arutelus, vaatajad saavad Facebooki kaudu ka küsimusi esitada."

Linnakärajad algavad esmaspäeva õhtul kell 18.00 Facebooki otseülekandena ning on hiljem järelvaadatavad Tartu linnavolikogu Facebooki lehel.

Lisainfo: linnavolikogu esimees Lemmit Kaplinski, 511 8619

Eveliis Padar


linnavolikogu esimehe nõunik


Mob: 5342 3747

Viimati muudetud 25.09.2020