Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-1°

Tartu Mänguasjamuuseumis avati näitus „Mustridoominod“

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

näitusevaade

19. veebruar / Alates 19. veebruarist saab Tartu Mänguasjamuuseumi galeriis imetleda Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala tudengite näitust "Mustridoominod".

Mänguasjamuuseumi näitusele on välja pandud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna tudengite käsitöödoominod, mille kujundused on inspireeritud Eesti rahvusmotiividest ning mis on valminud õppetöö osana aastatel 1997-2012. Varem on Kultuuriakadeemia õpilaste loodud rahvuslikud lauamängud olnud eksponeeritud näiteks Eesti Rahva Muuseumis, Eesti Rahvusraamatukogus ja mitmel pool välismaa muuseumides.

Näitus "Mustridoominod" jääb mänguasjamuuseumi galeriis avatuks kuni 10. maini. Selle aasta suurnäitus "Sipsik seikleb" avatakse 7. märtsil. Väikelastele mõeldud arendav käed-külge näitus põhineb Eno Raua ja Edgar Valteri raamatul "Sipsik" ning sünnib Tartu Mänguasjamuuseumi ja A Film Eesti koostöös.

Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval. Muuseumi näitustemaja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18, Teatri Kodu kolmapäevast laupäevani kella 11-18 . Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

Viimati muudetud 19.02.2020