Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Tartu sai Eesti kiireimad elektriautode laadijad

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

auto laadimine

21. november / Tartu kesklinna paigaldatud viie uue elektriautode laadijaga saab kiirelt laadida enamikke elektriautosid.

SmartEnCity projekti raames paigaldatud laadijaid hakkab opereerima Elektritransport OÜ.
Huvilisi oodatakse uute kiirlaadijate esitlusele kolmapäeval, 21. novembril kell 15 Turu8/10 asuvas parklas (Aura veekeskuse ja Turu spordihoone vahel).

Rain Neemlaid elektriautode laadijatega tegelevast Elektritransport OÜst selgitas, et uued kiirlaadijad on ühed esimesed avalikud laadijad Eestis, millel on Euroopa ehk CCS (Combined Charging System) laadimisstandard. „Seega saavad nüüd Tartus kiirelt laadida ka Euroopa ja muu maailma autotootjate elektriautod. Üleriigilises ELMO kiirlaadimisvõrgustikus on kasutusel Jaapani ChaDeMo laadimisstandard, millega saab kiirlaadida ainult Jaapani autosid,“ selgitas Neemlaid. Ta lisas, et CCS laadimisstandardiga laadijate lisandumine on ülimalt oluline, sest lähiaastatel tuleb Euroopas välja kümneid elektriautode mudeleid, mis kasutavad just seda standardit.

Uutes kiirlaadijates saab auto täis laadida ligi kolmandiku võrra kiiremini kui olemasolevates kiirlaadijates ehk 30 minuti asemel saab auto laetud umbes 20 minutiga. Elektriauto laadimine hakkab uutes laadijates maksma 15 senti (koos käibemaksuga) iga laetud kilovatt-tunni eest, seega 100 kilomeetri läbimise kulu elektrile on 2-2,5 eurot.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm rõhutas, et elektritranspordi edendamisel on mitmekülgse laadimistaristu olemasolu kriitilise tähtsusega, sest mida rohkem on avalikus ruumis laadimisvõimalusi, seda agaramalt ka elektrisõidukeid soetatakse. "Elektriautode ulatuslikuma kasutuselevõtuga kaasneb positiivne mõju meie igapäevasele elukeskkonnale, kuna õhk muutub puhtamaks ja väheneb autoliikluse poolt tekitatav müratase, ” ütles Tamm.   

Uued kiirlaadijad asuvad Aura keskuse ja Turu tänava spordihoone vahel (kaks laadijat), Väike-Turu ja Soola tänava nurgal, Küüni - Uueturu tänava nurgal ning Poe tänaval Vabaduse puiestee poolses otsas.

Laadijate ostu ja paigaldamist rahastati rahvusvahelisest projektist SmartEnCity, mille käigus luuakse kesklinnas asuvast hruštšovkade piirkonnast tarkadel lahendustel toimiv energiasäästlik linnaosa. SmartEnCity projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020.

Rohkem infot laadijate ning konto registreerimise kohta www.elektritransport.ee  

Lisainfo: Tartu abilinnapea Raimond Tamm, tel 515 4738;  Elektritransport OÜ, Rain Neemlaid, tel 5566 9377, rain@elektritransport.ee
 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 22.11.2018