Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
15°

Tartu suunab üha rohkem tähelepanu liikumispiirangute täitmisele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tänavatõkised Foto: Mana Kaasik

4. aprill / Tartu Linnavalitsus on üha rohkem tähelepanu suunanud liikumisvabaduse piirangute ja viibimiskeelu täitmisele, kasutades selleks nii linnavalitsuse menetlusteenistuse kui ka turvafirmade abi.

Tartu linna kriisimeeskonna juhi linnapea Urmas Klaasi sõnul on praegu kõige olulisem, et inimesed püsiksid kodus ja ei levitaks kasvõi tahtmatult viirust. "Linna menetlusteenistus pöörab praegu oma põhiülesannete kõrval suurt tähelepanu liikumisvabaduse piirangute ja viibimiskeelu täitmisele. Aktiivset koostööd teeme turvaettevõtete ja politseiga. Meie eesmärk on inimestele selgitada olukorra tõsidust ja veenda neid piirangutest kinni pidama. Trahvimine on siin pigem äärmuslik meede," lisas Klaas.

Igapäevaselt on menetlusteenistuse kontrolli all üle 150 objekti, mille hulgas on nii linnale kuuluvad spordi- ja mänguväljakud, kaubanduskeskused kui ka muud avalikud asutused. Järelevalvet teevad päevas kuni viis kaheliikmelist meeskonda ning viimase kümne päeva jooksul on tehtud pea 1800 kontrollkäiku. Kasutusele on võetud kaardirakendus, mis võimaldab saada paremat ülevaadet kontrollitavatest objektidest ja kuhu jooksvalt lisandub ka uusi objekte. Linnavalitsus teeb aktiivselt koostööd politseiga, kellega jagatakse kaardirakenduse andmeid ning politseilt saadakse täiendavat teavet kontrollitavate objektide kohta.

Linnavalitsusega koostööd tegevad turvaettevõtted saavad informatsiooni ka Tartu linna infotelefonilt 1789, kuhu laekub palju linnaelanike tähelepanekuid liikumisvabaduse piirangute rikkumisest.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul tartlaselt valdavalt täidavad eriolukorra juhiseid. "Tänan kõiki linlasi, kes on vastutustundlikult piirangutest kinni pidanud ja kodus püsinud. Viimased nädalad ei ole kellelegi kerged olnud, paraku tuleb valmistuda selleks, et taoline olukord jääb veel mõnda aega püsima. Soovin kõigile vastupidavust ja kannatlikku meelt - vaid rangelt kõikidest juhistest kinni pidades saame sellest olukorrast kiiremini välja," lisas linnapea.

Täpsemad juhised eriolukorraks: www.tartu.ee/koroonaviirus. Liikumisvabaduse piirangute rikkumisest saab teada anda Tartu linna infotelefonil 1789.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 04.04.2020