Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°
-3°

Tartu Teerajajate Allee kutsub rahvahääletusel osalema

Tasku keskuse pressiteade

30. august 2017 / Tartu Teerajajate allee žürii valis 35 esitatud kandidaadi seast välja ühe teerajaja ja kuus kandidaati rahvahääletusele.

Jalajälgedega Tartu Teerajajate Alleel tunnustatakse inimesi, kes on saatnud korda silmapaistva teo või andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengusse. Rahvahääletusele üles seatud kandidaadid on Tartu Rahvaülikooli asutaja Maire Breede, statistik ja rahvastikuteadlane, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Ene-Margit Tiit, skulptor Mati Karmin, festivali Tartuff projektijuht Agnes Nurme, Tartu Herbert Masingu kooli direktor Tiina Kallavus ning kirjanik ja semiootik Valdur Mikita.

Rahvahääletuse tulemusena selgub rahva poolt valitud teerajaja, kelle jäljed jätkavad alleed. Hääletus kestab kuni 4. septembrini, hääle saab anda Tartu Postimehe veebilehel ja Tasku kodulehel (http://tasku.ee/tartu-teerajajate-allee/haaleta/).

Žüriis osalesid Tartu linnavalitsuse, Tartu Ülikooli, Tartu Postimehe, Vanemuise, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Kaubandus- ja Tööstuskoja, Maaülikooli ning AS Estiko esindajad. Žürii poolt valitud teerajaja avalikustakse tseremoonia toimumise päeval. Uute jalajälgede avamise tseremoonia on planeeritud septembrikuu viimasele neljapäevale.

Tartu Teerajajate Allee sai alguse 2010. aastal ja tänavu lisanduvad alleele 21. ja 22. jalajäljepaar.

Lisainfo:

Liiu Matikainen
Turundusjuht
Tasku keskus
+372 5560 3336
liiu.matikainen@tasku.ee

 

Viimati muudetud 30.08.2017