Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli kunstimuuseum valmistab märtsis ja aprillis ette surimaskide näitust ning pakub koolidele veebitunde

Tartu Ülikooli kunstimuuseumi pressiteade

kuraatorid Anu Rae ja Ken Ird Tartu Ülikooli kunstimuuseumi hoidlas Foto: Tartu Ülikool

11. märts 2021 / Ajal, mil muuseumid on suletud, valmistab Tartu Ülikooli kunstimuuseum ette näitust „Surma pale. Elu vägi surimaskides“. Koolidele pakutakse muuseumitunde veebi vahendusel.

Aprilli lõpus avatavale näitusele tuleb ligi 30 surimaski Eesti muuseumide varadest. Teiste hulgas saab publik otsa vaadata Immanuel Kantile ja Aleksandr Puškinile, aga ka Eesti kultuuri suurkujudele alates A. H. Tammsaarest kuni alles 2017. aastal lahkunud Kalju Komissarovini. 

Näitus otsib vastust küsimustele, miks tänapäevani elujõuline surimaskide võtmise traditsioon tekkis, kes on need inimesed, kelle eluvägi maskidesse talletatakse, ja mida maski loomise protsess tähendab. 

Näitusega teevad oma kuraatoridebüüdi Tartu Ülikooli ajaloodoktorandid Anu Rae ja Ken Ird. Näituse idee sündis muuseumi hoidlates asuvast kaheksa olulise kultuuritegelase surimaskist, mis väärivad publiku ette toomist. 

Tartu Ülikooli muuseum, kunstimuuseum ja tähetorn pakuvad kaugõppe ajal kõigile kooliastmetele põnevaid veebitunde. Haridusprogrammid haakuvad riiklike õppekavadega ning toimuvad hariduskuraatori juhendamisel. 

Täpsemat infot veebitundide kohta leiab aadressilt muuseum.ut.ee/haridusprogrammid-veebis, tahetorn.ut.ee/haridusprogrammid-veebis ja kunstimuuseum.ut.ee/haridusprogrammid-veebis

Lisateave:  

Ken Ird, näituse „Surma pale. Elu vägi surimaskides“ kuraator, 522 6980, [email protected] 
Tiiu Kreegipuu, haridusosakonna juhataja, 737 5672, [email protected]  

Viimati muudetud 11.03.2021