Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Tartu Ülikooli muuseumis algab 1. juunil värviküllane suvehooaeg

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

Tartu Ülikooli muuseum Foto: Tartu Ülikooli muuseum

1. juuni / Tartu Ülikooli muuseumi kolmes majas algab 1.  juunil suvehooaeg. Pikenevad muuseumimajade lahtiolekuajad. 11. juunist on Tartu Ülikooli kunstimuuseumis külastajatele avatud uus näitus „Kivilõikekunsti lummus“ ja Tartu tähetorni aias näitus „Hommikutäht“. Lastele toimuvad taas Hullu Teadlase eksperimendihommikud ja suvised linnalaagrid. Suvehooaeg toob endaga kaasa ühe euro reeded ja soodsa kolme maja perepileti.

Tänavu möödub 250 aastat Tartu Ülikooli kunstimuuseumi ja raamatukogu rajaja ning kõnekunsti, klassikalise filoloogia, esteetika, kirjandus- ja kunstiajaloo professori Johann Karl Simon Morgensterni sünnist. Sellele on pühendatud 11. juunil Tartu Ülikooli kunstimuuseumis ja Tartu tähetornis avatavad uued näitused. Kunstimuuseumi näitus „Kivilõikekunsti lummus“ tutvustab vana ja unustatud kunstiliiki – kivilõikekunsti ehk glüptikat. Näitusel eksponeeritakse valikut ülikooli kunstimuuseumi gemmikollektsioonist, mille osaks on ka Johann Karl Simon Morgensterni annetatud 17 000 gemmi. Tartu tähetorni aia näitusel „Hommikutäht“ tutvustatakse planeet Veenust ja tema uurimise lugu.

Alates 1. juunist on muuseumis taas avatud Hullu Teadlase kabinet. Hull Teadlane ootab igal laupäeval lapsi eksperimendihommikule ja tema juures on võimalik pidada laste sünnipäevi. Samuti on Hull Teadlane juba alustanud registreerimist suvistesse linnalaagritesse.

Tartu Ülikooli muuseumi kõigis kolmes majas on avatud juba kõik näitusesaalid. Muuseumis on võimalik külastada eelmisel aasta emakeelse ülikooli 100. aastapäevale pühendatud ajutisi ja püsinäitust. Põnevat uudistamist pakub nii muuseumis kui ka selle ümbruses olev toomkirikut puudutav ekspositsioon. Kunstimuuseumis saab näha muumiakambrit ja antiikkunsti väljapanekut. Muuseumi kaudu on võimalik minna vaatamaülikooli peahoone pööningul asuvat tudengikartserit. Tartu tähetornis saab nautida viimase astrofotograafia võistluse parimaid töid ja uudistada nii araabia taevagloobust kui ka ajaloolisi teleskoope, aga õppida tundma ka tähetorni ja Eesti astronoomia ajalugu.

Alates juunist on võimalik kuu viimasel reedel tulla seda kõike uudistama  ühe euro eest. Samuti võib lunastada kolme maja perepileti, mis on 1. juunist kuni 30. septembrini 20% soodsam.

1. juunil algav suvehooaeg kestab 30. septembrini. Sel perioodil on Tartu Ülikooli kunstimuuseum avatud esmaspäevast laupäevani kella 10–18 ning Tartu Ülikooli muuseum ja Tartu tähetorn teisipäevast pühapäevani kella 10–18. Tartu tähetorni ja muuseumi lahtiolekuaegadel on võimalik minna nii tähetorni vaateplatvormile kui ka ajaloolise toomkiriku tornidesse.

Lisateave: Külli Lupkin, Tartu Ülikooli muuseumi projektijuht, 737 6072, kulli.lupkin@ut.ee

Viimati muudetud 01.06.2020