Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Uues Teatris on tulekul Renate Keerdi esialgu veel pealkirjata uuslavastus

Tartu Uus Teater pressiteade

Tartu Uues Teatris on tulekul Renate Keerdi esialgu veel pealkirjata uuslavastus. Foto: Gabriela Urm 

11. oktoober 2021 / Tartu Uue Teatri 14. hooaja avalavastuseks on Renate Keerdi uuslavastus, mis on esialgu veel pealkirjata. 30. oktoobril esietenduva lavastuse pealkiri selgub vahetult enne esietendust.

Tegemist on Renate Keerdi kuuenda lavastusega Tartu Uues Teatris. Sedapuhku on laval Tartu Uue Teatri värske trupp, kus mängivad eelmisel hooajal teatriga liitunud noored näitlejad Elise Metsanurk, Ekke Hekles, Martin Kork, Andreas Aadel ja külalisena Jan Ehrenberg. Trupi enese jaoks on see juba teine koostöö lavastaja Renate Keerdiga, esimene oli Lavakunstikooli diplomilavastus "Valgete vete sina" 2019. aastal. Seda oodatum on taaskohtumine.

Renate Keerdi loomingu keskmeks on alati olnud inimene ja elu oma absurdsuses. Ootamatud teisenemised ja metamorfoosid elu peegeldustena on tema loomingulise käekirja lahutamatu pärisosa. Nii ka seekord. Lavastaja Renate Keerdi sõnul keskendub käesolev lavastus kitsamalt argireaalsuse erinevatele tahkudele, otsides ja taasavastades olmepoeesia lõputuid lõpmatusi. Lavastus ärgitab oma sisemist looma valla päästma ja ta metsikusse toanurka gastrollile saatma.

Renate Keerdi lavastusi on iseloomustatud kui elujaatavaid, mängulisi ja metafüüsilisi, ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlikku ja vaimukat kajastamist isikupärases kunstnikukeeles. Tema lavastusi on esitatud paljudel teatri- ja kaasaegse tantsu festivalidel nii Euroopas, Skandinaavias kui Aasias. Viimastel aastatel on ta lavastajana töötanud lisaks oma füüsilise teatri trupile Kompanii Nii ka draamanäitlejatega Tartu Uuest Teatrist, Von Krahli Teatrist ja Eesti Noorsooteatrist. 

Etendused Tartu Uues Teatris: 30. oktoober / 3+4+5 november 
Etendused Tallinnas Kanuti Gildi SAALis: 10+11+12+13 november 

Lavastuse kodulehekülg - www.uusteater.ee/lavastused/renate-uus
 

Lisainfo: 

Marie Kliiman
Tartu Uus Teater
kumulooja
+372 53405216

Viimati muudetud 11.10.2021