Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus antakse teist aastat välja huvikooli õpetaja elutöö preemia

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Meisterdamine Foto: Seiu Muru

23. aprill / Tänavu saab Tartus teist korda esitada õpetaja elutöö auhinna kandidaadiks ka huvikooli õpetajat. Linnavalitsuse preemia 10 000 eurot võib saada aastatepikkuse tulemusliku ja silmapaistva õpetajatöö eest.

Õpetaja elutöö auhinda antakse Tartus välja 2015. aastast. See on Tartu linna poolt makstav rahaline preemia Tartu linnas tegutseva õppeasutuse õpetajale.

Alates 2018. aastast on kategooriaid neli: koolieelse lasteasutuse õpetaja, üldhariduskooli õpetaja, huvikooli õpetaja ning kutseõppeasutuse õpetaja. Taotluse esitab huvikooli nimel koolijuht, kes noorsooteenistuse juhataja Piret Taluri sõnul tunneb õpetaja panust kõige mitmekülgsemalt ja võtab vastutuse selle kirjeldamise eest. "Huvikoolide õppurid, lapsevanemad ja teised linlased saavad esitada iga aasta lõpus kandidaate kultuuri, noorsootöö ja spordi aasta tunnustustele, millega kaasneb rahaline preemia 1000 eurot. Huvikool on vastavalt huvikooli seaduse määratlusele haridusasutus noorsootöö valdkonnas ja seega kvalifitseerub huvikooli õpetaja nii õpetaja elutöö preemiale kui näiteks aasta noorsootöö tegijaks või treeneriks," selgitas Talur.

Tartu munitsipaalhuvikoolid on loodud juba 50ndatel aastatel, erahuvikoolid tekkisid 90ndate alguses. 2018/2019 õppeaastaks on Tartusse registreeritud 64 huvikooli, millest 5 on munitsipaal- ja 59 erahuvikoolid. Huvikoolides on kokku 578 õpetajat ja 15 441 õppurit. Nii huvikoolide, õpetajate kui õppurite arv on kümne aastaga mitmekordistunud ja jätkuvalt tõusuteel. Tartu linn toetab ühena vähestest kohalikest omavalitsustest Eestis pearahapõhiselt kõiki 7-19aastastele huviharidust andvaid erahuvikoole.

Taotlus tuleb esitada 30. aprilliks 2019 aadressil ho@raad.tartu.ee. Lisainfo ja taotlusvorm: tartu.ee/aasta-opetaja

Edasine info: Piret Talur, noorsooteenistuse juhataja, piret.talur@raad.tartu.ee

Viimati muudetud 23.04.2019