Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°

Tartus avatakse täna lumelinn

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

lumelinn Foto: Ragnar Kekkonen

19. veebruar / Nädala algul Keskpargis alanud lumelinna ehitus on jõudnud lõpule. Reedel kella 17st saab tegutseda viie liumäe ja kahe tunneliga lumekindlusel ning uudistada kauneid lumeskulptuure.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul on lumelinna ehitus hea näide suurepärasest tartulikust koostööst. “Kõik toimus ühisel jõul ja ideest teostuseni kulusid vaid loetud päevad. Usun, et värskelt valminud lumelinnast kujuneb lastele selle talve põnevaim mängupaik,” sõnas Klaas.

Keskparki kerkinud lumelinn on valminud mitme asutuse heas koostöös – lahendus ja ehitus on Kõrgema Kunstikooli Pallas tudengitelt ja õppejõududelt, keda toetasid ehitusel ka Balti Kaitsekolledži õppurid, rahaliselt on oma õla alla pannud Tartu Kaubamaja ja linnavalitsus, kes ühtlasi ka lumelinna rajamist koordineeris.

Lumelinna ehitamiseks kulus kolm päeva ja 40 kalluritäit lund, mis veeti kesklinna Raadi vanalt lennuväljalt. Kiire ehitustöö käis lumelinna ehitusel ka kõige krõbedamate külmakraadidega hommikul kella 10st kuni õhtul kuue-seitsmeni välja.

Lumekindlust aitas ehitada 25 kunstitudengit, esindatud olid mööbli-, foto-, tekstiili-, maali- ja skulptuuriosakond, ning kaasa lõid ka mitu töötajat. „Suurim väljakutse oli parajas pakases külma ja märjana entusiasmi säilitamine. Aga meeldivas seltskonnas koos teiste tudengitega ei olnud see raske,“ võttis kogetu kokku kõrgema kunstikooli üliõpilasesinduse esimees Andre Maisväli.

Skulptuuriosakonna tudengite käe all valmisid kindluse lähistele pilkupüüdvad lumeskulptuurid „Suudlejad“ ja „Aastapäev“. Juhendajateks olid  õppejõud Leena Kuutma ja Henry Timusk. Viimase juhatusel valmis ka lumekindlus.

Pallase rektor Vallo Nuust on tööga rahul ja kiidab vapraid tudengeid, kes külma ilma trotsides jõudsid monumentaalse tulemuseni.  

„Lumelinna rajamise mõte tekkis vähem kui kaks nädalat tagasi ja see on täiesti võrratu millise entusiasmiga partnerid projektiga kaasa tulid ning lumelinna valmimisse panustasid. Pikaajaline ilmaprognoos annab lootust, et suuresti vabatahtliku töö tulemusena rajatud lumelinn ja lumeskulptuurid jäävad vähemalt mitmeks nädalaks meid kõiki rõõmustama. Suur aitäh kõigile partneritele, kes üheskoos tartlastele sellise uhke kingituse tegid,“ lisas erinevate osapoolte koostööd koordineerinud abilinnapea Raimond Tamm.

Lumelinna külastajatel palutakse järgida kehtivaid piiranguid ja hoida distantsi.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 515 4738; Kõrgema Kunstikooli Pallas rektor Vallo Nuust, tel  517 6185.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 19.02.2021