Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus toimub 1. septembril taaskasutusele pühendatud Väga Väga Vaba Turg

30. august / 1. septembril kell 13.00-17.00 on kõik oodatud Tartus Magasini Tänava Suvilasse, kus leiab aset taaskasutusele ja kinkemajandusele pühendatud selle suve viimane Väga Väga Vaba Turg.

Väga Väga Vaba Turg on kõigile avatud ajutine rahatu turg, kus asjad ja teenused liiguvad inimeselt inimesele kinkimise või vahetamise teel. Äraandmiseks sobivad näiteks raamatud, riided, tehnika, kodutarbed - turule võib tuua kõike, mida enam ise ei vaja. Ainukeseks tingimuseks on, et esemed oleksid veel kasutuskõlblikud. Väiksemaid asju saab tuua ja jätta turu alale oma järgmist omanikku ootama.
 
Suuremate esemete (mööbli, kodutehnika jm) puhul on soovitatav jätta asja kirjeldus ja kontaktandmed, nii et soovija saab ise vajaminevale järgi minna.
 
Turu eesmärgiks on levitada kinkemajanduse, taaskasutuse ja kodanikualgatuse põhimõtteid, et vähendada ületarbimist ja sellega kaasnevat prügi. Esimesed aktsioonid nimega Väga Väga Vaba Turg (Really Really Free Market) korraldati aastal 2004, kui mitmes USA linnas toimusid aktsioonid FTAA (Ameerika Vabakaubandusala) tippkohtumise vastu. Väga Väga Vaba Turu ideed saab iga inimene edasi kanda ning korraldada sarnane üritus oma kodukohas.
 
Vihmase ilma korral toimub turg Genialistide Klubi 1. korrusel.
 
 
 
Rohkem infot:
 
Ürituse korraldaja:
Mari-Liis Leis
5645 3992

Viimati muudetud 30.08.2018