Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
15°

Tartusse tuleb esinema Kanadast pärit Argyle kammerkoor ja orkester

Kanada orkester

28. veebruar / 20. märtsil kell 18.00 annab Tartu Ülikoolis tasuta kontserdi Kanadast, Vancouverist pärit Argyle Keskkooli kammerkoor ja puhkpilliorkester.

Lisaks neile saab esinemas näha ka Tartu Mart Reiniku Kooli poistesegakoori ja muusikaklasside mudilaskoori.

„Meil on tõeliselt hea meel jagada oma muusikat Eesti publikuga ja loodame, et ka eestlased naudivad meie koori ja orkestri harmoonilist kõla. Ootame suure põnevusega Eestis esinemist ja lubame ilusat elamust!“ tervitavad Argyle dirigendid kohalikke muusikasõpru.

Kanada kammerkoori ning puhkpilliorkestri dirigentideks on Diana Chan ja Frances Roberts. Tartu Mart Reiniku Kooli poistesegakoori ja muusikaklasside mudilaskoori dirigeerivad Imbi Pärtelpoeg ja Tiiu Loite.

Kavas on teosed maailma tuntuimatelt heliloojatelt, teiste seas H. Cable, A. Jutras, N. Taylor, R. Ford, C. Fellinger, S. Aglukark, J. Quick, S. Chatman, D. Francey, K. Ferguson, C. J. Miller, W. Byrd, K. Gobolonyo, V. Tormis jt.

Argyle Keskkooli kammerkoor ja orkester on pärit Vancouverist. Oma muusikaprogrammiga on koosseisud üles astunud nii Põhja-Ameerikas, Hiinas, Soomes, Itaalias, Austrias, Sloveenias, Saksamaal kui ka mujal Euroopas. Eestisse saabuvatest koosseisudest laulavad ja mängivad puhkpille 1200 õpilasega kooli seast peamiselt gümnaasiumiõpilased, sekka ka üksikud noored põhikooli lõpuklassist. Kolm korda nädalas harjutavad orkestriliikmed on ühtlasi ka paljude teiste suurte orkestrite pillimängijad, seega on esinemiskogemusi ka suurtelt kontsertidelt.

Frances Roberts on olnud Argyle koori dirigent juba 29 aastat. Tema juhtimisel on koor teinud koostööd erinevate tuntud muusikutega, teiste seas Shania Twaini, Dee Danielsi ja Marvin Hamlischiga. Orkestrijuht Diana Chan on muusikalise ja pedagoogilise hariduse omandanud British Columbia ülikoolist, samuti pälvinud mitmeid diplomeid Kuninglikust Muusikakonservatooriumist. Koosseisud on osalenud erinevatel festivalidel ja üles astunud ka Euroopas.

Argyle Keskkooli kooriga lähemalt tutvumiseks külasta aadressi https://crmfestival.com/showcase-jazz-performances-2019/argyle-concert-choir-and-chamber-choir-north-vancouver-bc/

Dirigentide kohta on võimalik täpsemalt lugeda https://www.argylemusic.ca/program_and_faculty/

Viimati muudetud 28.02.2020