Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°
-3°

Tartut saab nüüd külastada ka virtuaalselt 

Tartumaa Turismi pressiteade

virtuaaltuuri avavaade Foto: virtuaaltuuri avavaade

3. detsember 2021 / Tartu linnal valmis virtuaaltuur, mis on ingliskeelne ja leitav Visit Tartu kodulehelt. Virtuaaltuur on mõeldud kasutamiseks nii mobiilis kui ka arvutis. Lisaks on virtuaaltuuri võimalik vaadelda  VR-prillidega.

Tartu virtuaaltuur koosneb 25 kõrge kvaliteediga panoraamvaatest, sh 4 droonivaatest. Vaadetes on esile toodud olulisemad turismiobjektid ja vaatamisväärsused ning iga objekti juures ka lisainfo. 

„Virtuaaltuur annab võimaluse Tartuga tutvuda neile, kes siin veel käinud ei ole ja soovivad otsuse tegemiseks saada rohkem infot. Samuti on see heaks tööriistaks linna tutvustamisel nii messidel kui ka näiteks sündmuste korraldajatele,“ rääkis Tartu turundusjuht Helen Kalberg. 

Virtuaaltuur algab avapanoraamiga, kus on asukohapuntide menüü ja kaardirakendus. Avavaatele on märgitud kõik asukohapunktid, mis on tuurisiseselt omavahel seotud, ning külastaja saab liikuda ühest asukohast teise. Valitud asukohtadel on ka audioheli, näiteks Raekoja platsil asudes võib kuulata Raekoja kellamängu, Lodjakoja juures aga loodushelisid. Tuuri saab vaadata ka automaatrežiimil.

„Virtuaaltuur on tehtud eritellimusena, pidades silmas jätkusuutlikkust ning paindlikkust, et tulevikus oleks võimalik juurde lisada vaateid ja objekte, mis teeb virtuaaltuuride ajakohastamise eriti paindlikuks,“ lisas virtuaaltuuride projekti eest vedanud Visit Tartu turundusspetsialist Sille Siniavski.

Igal panoraamvaatel on unikaalne aadress, mis lihtsustab brauseris tuurisisest navigeerimist ning võimaldab jagada iga asukohta otselingina. Loodud lahendus võimaldab  juurde liita ka ettevõtjate virtuaaltuure, et objekte lähemalt tutvustada. Seetõttu kutsub Visit Tartu meeskond ettevõtjaid üles oma asutuse tutvustamiseks virtuaaltuure looma.

Virtuaaltuur loodi koostöös OÜga Procontent, kes on IVRPA (International VR-Photography Association) liige ja varasemalt teinud mitmeid maailmatasemel auhinnatud virtuaaltuure (nt TalTech, A. Aalto ülikool).
 
Tartu virtuaaltuur: https://virtual.visittartu.com.

Viimati muudetud 06.12.2021