Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
22°

Tehnikaringi loomise konkursi tähtaeg läheneb

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Noored Foto: Tarmo Haud

5. juuni / Tartu Linnavalitsus on välja kuulutanud konkursi uute tehnika või tehnoloogia ringide loomiseks. Välja antakse kümme 5000-eurost stardikapitali. Konkursi tähtaeg on 20. juuni.

Tehnika või tehnoloogia ringi loomise toetus on mõeldud 7-19aastastele noortele huviringi või huvikooli õppe- või ainekava läbiviimiseks Tartus. Ring peab toimuma 2019/2020. õppeaastal süsteemselt (reeglina igal nädalal) ja juhendatult. Toetust saavad taotleda mittetulundusühingud, linnaasutused ja huvikoolid. Sedapuhku ei anta toetust robootika ja infotehnoloogia ringidele. Noorsooteenistuse juhataja Piret Taluri sõnul on neid ringe Tartus juba rõõmustavalt palju ning konkursiga soovitakse anda hoogu vähem esindatud huvivaldkondadele.

Taotluste rahastamisotsuseid aitavad linnavalitsusel teha Katrin Saart Eesti Teadusagentuurist, Marten Madissoo Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudist, Kaire Mertsin Pernova Hariduskeskuse Tehnikamajast ja teised asjatundjate komisjoni liikmed.

Konkurssi rahastatakse riigipoolsest huvihariduse ja huvitegevuse täiendavast toetusest kohalikele omavalitsustele Tartu Linnavolikogu kinnitatud korra alusel. Kogu 2019. aastal Tartu huvihariduse ja huvitegevuse kitsaskohtade lahendamiseks planeeritud toetus on üle pool miljoni euro. Sellest ligi 300 000 eurot kasutati Tartus huvihariduse ja huvitegevuse organisatsioonide osalejate arvu põhise toetuse kasvuks. Riigipoolse toetusega ei asendata, vaid täiendatakse oma eelarvest kaetavaid kulusid. Tartu linna eelarve noorte huvitegevusele ja huviharidusele on riigi toetust arvestamata ligikaudu 6,3 miljonit eurot aastas.

Edasine info:
Piret Talur
noorsooteenistuse juhataja
tel 5911 6614

Viimati muudetud 05.06.2019