Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Tulevase nutika linnaosa elanikke oodatakse infoõhtule

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

smartencity õhupallid Foto: Ove Maidla

28. november / Neljapäeval, 29. novembril kell 17.30 algab Tartu Loodusmaja saalis infoõhtu projekti SmartEnCity pilootala elanikele ja ühistute esindajatele.

Infoõhtul antakse ülevaade projekti hetkeseisust ja senistest tulemustest ning toimub arutelu teemal “Renoveerimise võlu ja valu”, kus oma kogemustest räägivad rekonstrueeritavate majade elanikud ja korteriühistute juhid, ehitusjärelevalvega tegeleja ning projektimeeskonna liikmed.
Üritusele on oodatud ka lapsed, kellele on eraldi programm harivate mängude ja tegevustega.

Rahvusvahelise projekti SmartEnCity raames luuakse Tartu kesklinnas asuvast hruštšovkade piirkonnast tarkadel lahendustel toimiv ja energiasäästlik linnaosa, kus nõukogudeaegsed kortermajad renoveeritakse liginullenergia hooneteks. Renoveeritavate majade korteritesse luuakse nutikodulahendus, mis võimaldab jälgida ja reguleerida oma kodust energiatarbimist. Nutikas linnaosas kasutatakse ka uuenduslikke lahendusi kaugküttes, tänavavalgustuses ja taastuvenergia kasutamises, samuti rajatakse elektriautode laadimispunktid. Projekti üks tegevusi on ka rattaringluse loomine Tartusse.

Rohkem infot: http://tarktartu.ee
https://www.facebook.com/tarktartu/

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 515 4738, raimond.tamm@raad.tartu.ee

smarten-logo2.jpg

Smarten-logoEU.jpg

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 28.11.2018