Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ülestõusmispühade kontserdid sarjas „Kirikupühad Maarjamaal” on Ukraina sõjapõgenikele tasuta

Corelli Musicu pressiteade

12. aprill 2022 / Tänaseks kujunenud kohutavate sõjasündmustega seoses püüavad kõik aidata Ukrainat, igaüks vastavalt oma võimalustele ja tegevusalale. Lisaks suurtele tegutsejatele sõjapõgenike toomisel Eestisse ja neile praktilise abi korraldamisel, vajaliku varustuse viimisel Ukrainasse, tuhandeid annetusi koguvaid suurkontsertidele jne on ka palju üksikisiku põhiseid aktiivseid tegutsejaid. Kes punuvad varjevõrke, kes õmblevad voodipesu ja patju, kes tekitavad keeleõppevõimalusi lastele, kui mainida vaid mõnda.

Corelli Music on kogunud oma kontsertidel ja edastanud publiku annetusi, lisades omalt poolt ka piletitulu. Järgmise nädala ülestõusmispühade kontsertide “MESSIAS. Kannatused ja rõõmusõnumid” jagame koostöös Ukraina Kultuurikeskusega pooled piletid nii 17. aprillil Tartus kui ka 19. aprillil Tallinnas tasuta Ukraina sõjapõgenikele, mõeldes kõigile leinavatele emadele nii Eestis, Ukrainas kui kogu maailmas. Eestisse jõudnud põgenikest on enamus ju just tohutult kannatanud emad oma lastega. Ehk on kaunist barokiaja muusikast neile veidigi lohutust, hingejõudu ja lootust.
https://www.facebook.com/corellimusic

Corelli Music on korraldanud kontserte sarjas “Kirikupühad Maarjamaal” juba alates kevadest 2006. Esimesed kannatusaja kontserdid olid pühendatud äsja lahkunud Presidendi Lennart Meri mälestusele.

Käesolevaks aastaks oli plaanis ülestõusmispühade kontsertidel 17.-19. aprillil Tartu ja Tallinna kirikutes Händeli tuntuim oratoorium “Messias”, mis kuulutab kirikuaasta suurimat rõõmusõnumit alates Lunastaja sündimisest kuni ülestõusmiseni.

Kuid seoses alanud kohutava sõjaga Ukrainas tegi Corelli Music muudatuse ülestõusmispühade kontsertide kavas. Kontserdid algavad ühe kaunima kannatusaja suurteosega Pergolesi “Stabat Mater”, mõeldes kõigile kannatavatele emadele nii Eestis, Ukrainas kui kogu maailmas. Eestisse jõudnud Ukraina sõjapõgenikest on valdav enamus meeletud kannatused läbinud emad  oma lastega. Dirigendi valitud aariad “Messiast” liiguvad sisuliste sõnumitega läbi kannatuste ja sõjasündmuste ülestõusmise rõõmusõnumini ja kontserte lõpetab lootusrikkalt “Halleluuja!”.

Ülestõusmispühade kontserdid sarjas „Kirikupühad Maarjamaal”

MESSIAS. Kannatused ja rõõmusõnumid

Stabat Mater ja Messias, mõeldes kõigile kannatavatele emadele nii Eestis, Ukrainas kui kogu maailmas.

P, 17.04.2022 kell 18 Jaani kirik, Tartu

T, 19.04.2022 kell 19 Metodisti kirik, Tallinn

Ülestõusmispüha, kirikuaasta suurimat rõõmupüha varjutavad sel aastal karmid ja kurvad sündmused. Seepärast pakume muusikat nii kannatusajast kui ka rõõmsamatest aegadest, mis saabuvad loodetavasti juba varsti.

Kannatusaja muusikas peegeldub inimlik jõuetus ja valu, nagu see on paljudes meis juba paar aastat. Ometi kõlab selles vaikuses seda selgemalt taevane võidulaul ja headuse võit kurjuse üle.

G. B. Pergolesi „Stabat Mater“

G. Fr. Händel „Messias“ HWV 56 - valik aariaid ja „Halleluuja!"

PIRJO JONAS sopran, IVO POSTI kontratenor, ANTO ÕNNIS tenor, ALVAR TIISLER bass

CORELLI BAROKKORKESTER ajastu pillidel

Dirigent MARTIN SILDOS

 

Viimati muudetud 12.04.2022