Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Vabariigi sünnipäeva tähistamine ERMis

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

lipp Foto: ERM

22. veebruar / Kodumaa sünnipäeva puhul on Eesti Rahva Muuseumi uksed valla juba teisipäevast.

Avatud on püsinäitus “Kohtumised”, väiksemad külalisnäitused ning muinasjutunäitus „Elas kord“ oma allmaailma, võlumetsa ja paljude teiste salapäraste paikadega. Alates laupäevast, 27. veeburarist, on külalistele uudistamiseks avatud unikaalne fotonäitus “Rahvas – see tähendab inimesi”.

Lisaks püsinäitustele on ERMis avatud sel nädalal palju väiksemaid näituseid:
•    Kuni 31. märtsini avatud näitus “Eesti Disainiauhinnad 2020”. Asub ERMi püsinäituse “Kohtumised” keskel teemasaalis.
•    Kuni 28. veebruarini on avatud Eesti Tuletõrjemuuseumi näitus “Pritsunaised” B-fuajees.
•    Kuni 28. veebruarini avatud Erika ja Tambet Pedaku viltvaipade näitus “Made in Saaremaa”. Näitus asub sissepääsu lähedal, Jakob Hurda saali ees.
•    Kuni 28. veebruarini on ERMi raamatukogus avatud kalendrinäitus “Aeg puidul ja paberil”. Raamatukogu avatud teisipäevast reedeni kell 10–17.
•    Kuni 28. märtsini avatud Silvia Leitu akvarellide näitus. Näitus avatud ERMi Rahvakultuuri Keskuses, mis on avatud teisipäevast reedeni kell 10–17.

Iseseisva külastuse rikastamiseks on püsinäitustel "Kohtumised" ja "Uurali kaja" lastele ja noortele marsruudikaardid, lisaks muinasjutunäitusel ägedad töölehed ning Avatud mänguväljade äpi mäng.

Vabariigi sünnipäeval, 24. veebruaril, jagub pidupäevategevusi tervele perele. Keskpäeval alustavad silla-alal erinevad töötoad, kus saab meisterdada rukkilille ja punuda sinimustvalget käepaela. Kell 13 on silla-alal sünnipäeva auks tasuta kontsert: ärkamisaja laulud viiulil ja orelil, esinevad Kaisa Kuslapuu ja Helin Pihlap. Püsinäitusel „Kohtumised“ näitame Lipuloo veebituuri, lapsed saavad sinimustvalgeid peidetud lippe üles otsida. Muidugi tasub ERMi tulles üle vaadata Eesti esimene sinimustvalge lipp. Püsinäitusel „Kohtumised“ on saalis Rahvas ja riik uuendusena välja pandud tuletõrjujate esemed ja lipp Eesti Rahva Muuseumi kogust.

Muuseumis liikudes palume külalistel järgida 2+2 reeglit, kanda maski ja desinfitseerida käsi. ERMi puuteekraane puhastatakse iga kahe tunni järel, kõrvaklappe pärast iga kasutuskorda. Võimalik on kasutada kindaid puuteekraanide lehitsemiseks.

Püsinäitus “Kohtumised” on kuni aprilli lõpuni prii sissepääsuga.

ERM on avatud sel nädalal teisipäevast pühapäevani kell 10-18.

 

Viimati muudetud 22.02.2021