Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Viiendat sünnipäeva tähistav kirjanduslinn Tartu kutsub soovitama kirjanduslikke tsitaate linnaruumi

Eesti Kirjanduse Selts

Tsitaat Foto: Uku Peterson

2. detsember / Kirjanduslinn Tartu kutsub kaasa lööma linnaruumi rikastamisel kirjanduslike tsitaatidega! Detsembris saab Tartu UNESCO kirjanduslinnana viieaastaseks ning lisaks muudele tähtpäevale pühendatud sündmustele saab alguse kirjanduslinna uus ettevõtmine "Valitud sõnad - tsitaadid linnaruumis", mille käigus paigutatakse Tartu kesklinnas erinevate asutuste akendele 5 valguskasti eesti ilukirjandusest ja esseistikast pärinevate tsitaatidega. 

Kõik huvilised saavad kuni 15. detsembrini soovitada tsitaate, mis võiksid anda juurde mõttesisu meie argiruumile, kõnetada möödujaid, panna oma vaimukusega ehk muigamagi, meenutada mõnd väärt teost või kõnelda meile autori paeluvast poeetikast. Soovitada võib nii luulet kui ka proosat, mahuks on maksimaalselt 6 rida luuleteksti puhul ning 300 tähemärki proosa puhul. Tsitaatide pakkujatel palutakse ühtlasi lisada selge viide allikale. 

Soovituste seast valib Eesti Kirjanduse Selts välja viis tsitaati, mis kirjutatakse käsitsi valguskastidesse paigaldatavatele postritele. Tsitaati saab soovitada siin https://www.surveymonkey.com/r/96KC658.

Viimati muudetud 02.12.2020