Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Voronja galerii ootab skulptuuride aeda omanäolisi teoseid

Voronja Foto: Ruudu Rahumaru

14. aprill / Kuni 14. juunini saab esitada skulptuure või visandeid Voronja galerii skulptuuride aia konkursile. Skulptuuride ostu fond on kokku 50 000 eurot, konkurssi toetab EAS.

Konkursile saab esitada juba valminud skulptuure, aga oodatud on ka visandid teostest, mis spetsiaalselt luuakse Voronja skulptuuride aia jaoks. Skulptuurid paigaldatakse välitingimustesse ning materjalide valik peab olema ilmastikukindel. Konkursile võib esitada mitu teost ning samuti on oodatud ühislooming. Kõik teosed peavad jõudma skulptuuride aeda hiljemalt 2022. aasta maikuu jooksul.
 
Voronja galerii eestvedajate Kaili Kase ja Raul Oreškini sõnul on galerii külaliste arv seitsme aastaga tõusnud juba 7000 huviliseni ühe suve jooksul. „Kui paar aastat tagasi hakkasime galerii aeda korrastama, tekkis mõte sinna skulptuuride park rajada. Nii saame Voronja galerii tegevuse aastaringseks muuta. Skulptuuride aia loodame täiesti valmis saada 2024. aastaks, kui galerii saab 10-aastaseks ning Tartu kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit,“ lisasid Voronja galeristid.
 
2020. aastal rajati Voronja galerii aeda krunti läbiv laudtee, mis on loodava skulptuuride pargi teljeks, ning laudteel asub omakorda paviljon, mis annab pisut varju ja võimaldab välialal ka kerge vihma korral sündmusi korraldada. Teerada sümboliseerib omaaegseid pikki sibulapeenraid, aga ka paadisilda ning tee „lainetus“ viitab omakorda Peipsi järvele. Skulptuurid saavad aias paikneda kahel poolt teerada, väiksemad ka laudteel.
 
Konkursile tuleb esitada fotod olemasolevast teosest või visandid, kui teos on alles loomisel. Juurde tuleb märkida autor(id), materjalid, mõõdud, teose hind koos transpordi ja paigaldamisekuludega ning kontaktandmed.
 
Teoste sobivust hindab neljaliikmeline žürii: Voronja galerii esindaja Raul Oreškin, Tartu Kunstnike Liidu esindaja Peeter Talvistu, maastikuarhitekt Karin Bachmann ja skulptor Elo Liiv. Žürii hindab teose sobivust aeda, omanäolisust ning materjalide valikut ja kestvust. Kunstnikega, kelle teosed välja valitakse, võetakse ühendust ning sõlmitakse leping.
 
Voronja galerii asub Peipsiveerel, Varnja küla vana kalurimaja paadikuuris, kus igal suvel avatakse kureeritud näitus.
 
Rohkem infot: https://voronjagalerii.ee/skulptuuride-aed
 
Kontakt:
Raul Oreškin
Voronja galerii
5884 4909
raul.oreskin@gmail.com

Viimati muudetud 14.04.2021