Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Veski tänav

Veski tänava rekonstrueerimine

Maikuu keskel algab Veski tänava rekonstrueerimine, mille tulemusel muutub tänavaruum atraktiivseks ning turvaliseks kõigile liiklejatele. Tööde kogumaksumus on 819 066 eurot ja valmimistähtaeg 30. september 2022.

Projekt

Veski tänav rekonstrueeritakse Näituse tänavast J. Kuperjanovi tänavani, sh Veski-Näituse ristmik, ning J. Kuperjanovi tänav Veski tänavast kuni Kastani - J. Tõnissoni - J. Kuperjanovi ringristmikuni.

Veski tänav jääb sõidukitele ühesuunaliseks. Autode sõidurada tuleb senisest kitsam (3,1 m) ning selle arvelt ehitatakse tänava mõlemale poolele jalakäijate jaoks senisest oluliselt laiemad kõnniteed.  Sõidusuunal jagavad tänavaruumi sõidukid ja jalgrattad. Vastassuunaline rattarada tuleb senisest laiem (1,6 m) ja see tähistakse punase pigmendiga asfaldiga.

Läbiva autoliikluse rahustamiseks ja jalakäijate-ratturite liiklemise ohutumaks muutmiseks ehitatakse tänavale kaks künnist ja kõik kolm rekonstrueerimisalasse jäävat ristmikku on projekteeritud ülestõstetuna. Veski tänaval jääb sõidukiiruseks 30 km/h, samuti Näituse ja J. Kuperjanovi ristmikel. Veski tänaval keelatakse rekonstrueeritavas lõigus parkimine, kümme parkimiskohta ehitatakse J. Kuperjanovi tänavale.

Veski-Näituse ristmikule rajatakse Tartus uudne, kuid teistes Euroopa linnades laialt levinud rattaliikluse turvalisust tõstev kaudse vasakpöörde võimalus ratturitele. Selline lahendus loob ratturitele võimaluse sooritada vasakpööre kahes osas, jäädes sealjuures alati samas suunas liikuvatest autodest paremale poole.

J. Liivi ja J. Kuperjanovi tänava vahelisele teelõigule on kavandatud kõnnitee ning sõidutee vahele ligi poolemeetrine haljasriba kõrreliste ja püsikutega, Veski ja Kuperjanovi tänava ristumiskohta on mahutatud väike taskupark puude-põõsaste ja puhkekohaga. Lisaks tulevad põõsaste, püsikute ja sibullilledega istutusalad J. Kuperjanovi tänavale parkimisalade algusesse ja lõppu ning enne ringristmikku.

Tööde käigus ehitatakse välja vee-, reovee- ja sademeveetorustik ning rekonstrueeritakse tänavavalgustus.

Kontaktid

Töövõtja: OÜ TAVT, Tel: 52 86 205, E-mail: [email protected]

Viimati muudetud 21.04.2022