TEENUSTE INFO
E-VORMID
Avaliku ürituse registreerimise teade
Avalik üritus on avalikus kohas toimuv ja avalikkusele avatud lõbustusüritus, võistlus, etendus, kaubandusüritus või muu sellesarnane inimeste koos olemine.
Avaliku ürituse korraldamiseks Tartus tuleb üritus eelnevalt registreerida vastavalt avalike ürituste korrldamise ja pidamise nõuetele.
NB! Kõigil avalike ürituste teadete esitajatel on kohustus lisada COVID-19 ohutuse tagamise plaan, mis lähtub Terviseameti koostatud "COVID-19 käitumisjuhendist avalike ja kultuuriürituste korraldajatele ja kultuuriasutustele".
Kaebus trahviteate peale
Kui mootorsõiduki eest vastutav isik ei nõustu määratud hoiatustrahviga, on tal õigus kolmekümne päeva jooksul trahviteate kättesaamisest arvates trahviteade vaidlustada. Trahviteate saab väärteomenetluse seadustiku § 545 lg 2 alusel vaidlustada kaebuse vormis mootorsõiduki vastutav kasutaja või omanik.
Matusetoetus
Matusetoetus on ühekordne toetus matuse korraldamise kuluse katmiseks, mida makstakse surma hetkel rahvastikuregistri andmetel Tartu linnas elanud isiku (surnu) kohta.
Rahaliste vahendite taotlus linna reservfondist
Toetuse taotlemist ja kasutamist reguleerib Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord.
Rahaliste vahendite taotlus linnaeelarvest
Toetuse taotlemist ja kasutamist reguleerib Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord .
Raieloa avaldus
Raiumaks puid, mille läbimõõt on rohkem kui 15 cm ja mis ei ole viljapuud, tuleb kinnistu omanikul luba taotleda linnamajanduse osakonnast.
Pärast avalduse esitamist vaatab puu üle linnamajanduse osakonna arborist, kes otsustab, kas puu raie on põhjendatud. Kui raie on põhjendatud, väljastatakse raieluba.
Tartu jalgrataste laenutuse (Velorent) broneerimisvorm
Tartu jalgrataste laenutus (lühidalt Velorent) on Tartu linna osutatav jalgrataste üürile andmise teenus.
Tartu jalgrataste laenutuses on erinevaid jalgrattaid ja laenutuse eesmärgiks on tutvustada säästlikke ning keskkonnasõbralikke liikumis- ja logistikavõimalusi.
Tartu linna täiendava lapsetoetuse taotlus
Lisaks riiklikule sünnitoetusele maksab Tartu linn kolmes osas täiendavat lapsetoetust.
Toetust on õigus taotleda isikul, kes on Eesti Vabariigi kodanik või omab kehtivat elamisluba ja kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linnas. Taotleja elukoht peab olema registreeritud Tartu linna vähemalt kuus kuud enne vastavate tähtpäevade saabumist (lapse sünd, lapse üheaastaseks saamine, lapse kaheaastaseks saamine). Toetuse kõigi osade saamiseks peab lapse registrijärgne elukoht olema samuti Tartu linnas.
Tänava sulgemise loa taotlus
Avalikus kasutuses oleva tänava, parkla, haljasala või selle osa sulgemiseks (liiklusväliseks otstarbeks) tuleb viis tööpäeva enne sulgemist esitada vormikohane taotlus
Vaie viivistasu otsuse peale
Viivistasu otsuse saajal on õigus esitada vaie haldusmenetluse seaduses määratud korras Tartu Linnavalitsusele 30 päeva jooksul otsuse kättesaamisest.
KULTUUR
Kultuuri väikeprojekti toetus (1.04.2021)
Kultuuriprojekti toetus on toetus Tartu linnas või Tartu linnaga seotult piiritletud ajal avalikkusele suunatult toimuvat kultuurisündmust või -sündmuste sarja korraldavale juriidilisele isikule.
Kultuuri väikeprojekti toetuse suurus on kuni 5000 eurot (k.a).
Käesolev kultuuri väikeprojektide taoltusvoor on suunatud sündmustele, mille toimumise algusaeg jääb ajavahemikku juuni kuni oktoober 2021.
- Kultuuriprojekti toetust ei ole lubatud kasutada kinnisvara omandamiseks ega kinnisvara omandamisega seotud kulude (sealhulgas laenumaksed või -intressid) katmiseks, kommunaalteenuste eest tasumiseks (välja arvatud kultuuriprojekti läbiviimisega seotud kommunaalteenused), varasematest perioodidest tulenevate võlgade, trahvide, viiviste või muude rahaliste kohustuste tasumiseks.
- Kultuuriprojekti korraldamisega seotud töötasude maksmiseks on lubatud kasutada kuni 20% Tartu linnalt saadud toetusest.
- Kultuuriprojekti toetuse saamise eeldus on oma- või kaasfinantseering vähemalt 10% väikeprojekti kogumaksumusest.
- Omafinantseering võib olla vabatahtlik töö, mille rahaline väärtus arvestatakse Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärast lähtudes.
- Toetuse andmisel rohkem kui 20% taotletust väiksemas mahus on taotlejal õigus vähendada kultuuriprojekti tegevusi toetuse vähendamisega samas proportsioonis säilitades kultuuriprojekti eesmärgi ning kooskõlastades muudatused eelnevalt kultuuriosakonnaga.
Vaata lisaks:
Tartu Linnavolikogu 17.04.2019 määrus nr 59 "Kultuuri valdkonna toetused": https://www.riigiteataja.ee/akt/425042019013?leiaKehtiv
Korduma kippuvate küsimustega saab tutvuda siin.
Hindamisjuhendiga on võimalik tutvuda siin: https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Kultuur%20ja%20vaba%20aeg/Kultuur/Kultuuri%20valdkonna%20toetuste%20korra%20hindamisjuhend_uuendatud%202020.pdf
KULTUURKAPITAL
Nimelise stipendiumi taotlemise ankeet
Nimelise stipendiumi taotlemise ankeediga saab taotleda stipendiumi nimelistest allfondidest (näiteks Laste ande arengu fond, Jüri Uppini sihtkapital, Eesti Lennuakadeemia fond, jt).
Stipendiumi sihtotstarbelise kasutamise kohta tuleb esitada vastavalt sõlmitud lepingule sisuline aruanne.
Stipendiumi taotlemise ankeet
Pooalaasta konkurssidel, mis on tavapäraselt taotluse esitamise tähtajaga 31. märts ja 30. september, stipendiumi taotlemisel tuleb esitada STIPENDIUMI TAOTLEMISE ANKEET.
Stipendiumi sihtotstarbelise kasutamise kohta tuleb esitada vastavalt sõlmitud lepingule sisuline või sisuline- ja finantsaruanne.
NOORSOOTÖÖ
2021. aasta huvitegevuse ja huvihariduse toetus
2021. aasta huvitegevuse ja huvihariduse toetusmeedet tutvustav infotund on järelevaadatav 01. märtsini aadressil https://www.tartu.ee/pilv/s/bELFGc1SWP7EVtY
Toetuse andmise eesmärk on toetada huvitegevuse ja huvihariduse pakkujaid Tartus huvitegevuse ja huvihariduse digitaliseerimisel ja õppetegevuse korraldamisel distantsilt ning sellega soodustada kontaktivabu tegevusi huviringides ja huvikoolides.
Tartu Linnavolikogu 21.01.2021 määruse nr 125 "2021. aasta huvitegevuse ja huvihariduse toetus" kohaselt saab toetust taotleda juriidiline isik, kes saab toetust taotleda Tartu Linnavolikogu 10. juuni 2010. a määruse nr 11 "Eraõiguslikele spordiklubidele ja spordikoolidele toetuse andmise kord", Tartu Linnavolikogu 30. juuni 2011. a määruse nr 38 "Kultuuriühingutele ja noorte huvitegevuse ühingutele toetuse andmise kord" ja Tartu Linnavolikogu 30. juuni 2011. a määruse nr 39 "Erahuvikoolidele toetuse andmise kord" alusel.
NB! Toetust ei saa taotleda juriidiline isik, kes sai toetust Tartu Linnavolikogu 10. septembri 2020. a määruse nr 111 "2020. aasta huvitegevuse ja huvihariduse toetus" alusel.
Toetus on mõeldud digitaalsete vahendite abil pakutava huvitegevuse ja huvihariduse tõhustamiseks, sealhulgas:
1) huvitegevuseks või huvihariduseks vajaliku riist- ja tarkvara omandamiseks või rentimiseks (sealhulgas tellimise, seadistamise ja paigaldamise ning muude seotud kulude kandmiseks);
2) õpetaja, treeneri või muu juhendaja digipädevuse tõstmise koolituseks;
3) digitaalsete materjalide jagamiseks, säilitamiseks ja muuks sellega seonduvaks vajaliku riist- ja tarkvara omandamiseks või rentimiseks või vastava teenuse ostmiseks.
Toetuse suurus ühe taotluse kohta on 2000 kuni 10 000 eurot.
Üks taotleja saab esitada kuni kolm taotlust, iga nimetatud tegevuse kohta saab esitada ühe taotluse.
Taotletava toetuse kogusumma tuleb esitada koos hinnapakkumisega, üle 5000 euro korral, tuleb lisada kaks võrreldavat hinnapakkumust.
NB! Aruandevorm muutub nähtavaks ja aktiivseks pärast positiivse rahastusotsuse saamist.
Noorsootöö projektitoetus
Aastaringselt saab toetust taotleda noorsootöö projektile, millele soovitakse toetust alla 500 euro ja taotlust ei ole esitatud eelmise aasta 1. septembriks (või taotlus esitati, aga toetust ei saadud). Taotleja saab olla ainult juriidiline isik. Kaasfinantseering peab olema vähemalt 25 %;
Enne taotlemist vt täpsemaid nõudeid:
- veebipäevikust http://projektidprogrammid.blogspot.com.ee/;
- Tartu Linnavolikogu 25. juuni 2015. a. määrusest nr 77 "Noorsootöö valdkonna toetused" (muudetud 06.07.2020).
Tartu huvitegevuse kaardi andmekorje
Tartu huvitegevuse kaardi andmekorje vormile koondame regulaarsete huvitegevuste infot, mis on suunatud 7-19aastastele noortele. Vormi saab täita juriidiline isik ning see on tegutsemiskoha põhine. Kui tegutsemiskohti on mitu, siis iga tegutsemiskoha kohta tuleb täita eraldi vorm.
Vormil tuleb märkida üld-, tegevuse osutaja ning huvitegevuse andmed. Valdkonna- ja tegevuslahtrid on valikvastustega ning klassifitseeritud jaotusega, sealjuures tuleb jälgida, et mitmed väljad on kohustuslikud ning täitmise jätkamisel tuleb valida sobiv vastus.
Juhul, kui Teil tekib vormi täitmisel küsimusi, siis palun anda sellest märku kirjutades: Laura.Kalaus@tartulv.ee või helistades: 736 1364.
SOTSIAAL- JA TERVISHOIUOSAKOND
SPORT
Spordiprojekt-Tartu linna meistrivõistluste toetus 2021 (aastaringne)
Spordiprojekt - Tartu linnas või Tartuga seotult piiritletud ajal toimuv spordisündmus või -sündmuste sari (liikumisharrastus-, saavutusspordisündmus (sealhulgas Tartu linna meistrivõistlused) või muu tervislikke eluviise propageeriv sündmus).
Toetatavad tegevused:
(1) Tartu linna meistrivõistluste korraldamist ja läbiviimist toetatakse alates C või U14 vanuseklassist kuni täiskasvanute vanuseklassini spordialal, mida tunnustab Eesti Olümpiakomitee liikmeks olev spordialaliit või -föderatsioon, ning distsipliinis, milles korraldatakse Eesti meistrivõistlusi.
(2) Spordiprojekti raames ei toetata Tartu linna meistrivõistlusi, millel osaleb vaid üks klubi.
(3) Spordiprojektile toetuse saamise eelduseks on oma- ja kaasfinantseeringu olemasolu vähemalt 50% ulatuses projekti kogumaksumusest.
Täpsem info:
http://www.riigiteataja.ee/akt/420062019023
Spordiprojekti aastaringne toetus 2021
Toetatavad tegevused:
(1) Spordiprojekti raames toetatakse avalikkusele suunatud kohaliku ja rahvusvahelise liikumisharrastus- või saavutusspordisündmuse või -sündmuste sarja
või spordialase tervislikke eluviise propageeriva seminari korraldamist ja läbiviimist.
(2) Spordiprojekti raames ei toetata sündmust, mis on mõeldud kinnisele isikute ringile ühe juriidilise isiku või muu ühenduse sees, samuti sündmust,
mis on suunatud organisatsiooni või ühenduse reklaamimisele ja turundamisele.
Spordiprojektile toetuse saamise eelduseks on oma- ja kaasfinantseeringu olemasolu vähemalt 50% ulatuses projekti kogumaksumusest.
Info: https://www.riigiteataja.ee/akt/429052018089