TEENUSTE INFO
E-VORMID
Avaliku ürituse registreerimise teade
Avalik üritus on avalikus kohas toimuv ja avalikkusele avatud lõbustusüritus, võistlus, etendus, kaubandusüritus või muu sellesarnane inimeste koos olemine.
Avaliku ürituse korraldamiseks Tartus tuleb üritus eelnevalt registreerida vastavalt avalike ürituste korrldamise ja pidamise nõuetele.
NB! Kõigil avalike ürituste teadete esitajatel on kohustus lisada COVID-19 ohutuse tagamise plaan, mis lähtub Terviseameti koostatud "COVID-19 käitumisjuhendist avalike ja kultuuriürituste korraldajatele ja kultuuriasutustele".
Kaebus trahviteate peale
Kui mootorsõiduki eest vastutav isik ei nõustu määratud hoiatustrahviga, on tal õigus kolmekümne päeva jooksul trahviteate kättesaamisest arvates trahviteade vaidlustada. Trahviteate saab väärteomenetluse seadustiku § 545 lg 2 alusel vaidlustada kaebuse vormis mootorsõiduki vastutav kasutaja või omanik.
Matusetoetus
Matusetoetus on ühekordne toetus matuse korraldamise kuluse katmiseks, mida makstakse surma hetkel rahvastikuregistri andmetel Tartu linnas elanud isiku (surnu) kohta.
Rahaliste vahendite taotlus linna reservfondist
Toetuse taotlemist ja kasutamist reguleerib Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord.
Rahaliste vahendite taotlus linnaeelarvest
Toetuse taotlemist ja kasutamist reguleerib Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord .
Raieloa avaldus
Raiumaks puid, mille läbimõõt on rohkem kui 15 cm ja mis ei ole viljapuud, tuleb kinnistu omanikul luba taotleda linnamajanduse osakonnast.
Pärast avalduse esitamist vaatab puu üle linnamajanduse osakonna arborist, kes otsustab, kas puu raie on põhjendatud. Kui raie on põhjendatud, väljastatakse raieluba.
Tartu linna täiendava lapsetoetuse taotlus
Lisaks riiklikule sünnitoetusele maksab Tartu linn kolmes osas täiendavat lapsetoetust.
Toetust on õigus taotleda isikul, kes on Eesti Vabariigi kodanik või omab kehtivat elamisluba ja kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linnas. Taotleja elukoht peab olema registreeritud Tartu linna vähemalt kuus kuud enne vastavate tähtpäevade saabumist (lapse sünd, lapse üheaastaseks saamine, lapse kaheaastaseks saamine). Toetuse kõigi osade saamiseks peab lapse registrijärgne elukoht olema samuti Tartu linnas.
Tänava sulgemise loa taotlus
Avalikus kasutuses oleva tänava, parkla, haljasala või selle osa sulgemiseks (liiklusväliseks otstarbeks) tuleb viis tööpäeva enne sulgemist esitada vormikohane taotlus
Vaie viivistasu otsuse peale
Viivistasu otsuse saajal on õigus esitada vaie haldusmenetluse seaduses määratud korras Tartu Linnavalitsusele 30 päeva jooksul otsuse kättesaamisest.
KULTUUR
Kultuuri arengutoetus 2021
Kultuuri arengutoetus on toetus Tartu linnas kultuuri valdkonnas tegutsevale mittetulundusühingule või sihtasutusele tegevusteks, mis toetavad olulisel määral organisatsiooni arengut, tõstavad organisatsiooni võimekust, võimaldavad pakkuda uusi või olulisel määral paremal tasemel teenuseid või haarata uusi sihtrühmi.
Kultuuri arengutoetust on õigustaotleda mittetulundusühingul või sihtasutusel, kes on kultuurivaldkonna toetust saanud vähemalt kolmel eelneval kalendriaastal.
Kultuuri arengutoetust ei saa sihtasutus, mille asutaja on riik või muu riigi osalusega juriidiline isik.
- Kultuuri arengutoetuse alammäär on 5000 eurot ja ülemmäär 10 000 eurot ühe taotleja kohta.
- Kultuuri arengutoetust võib kasutada organisatsiooni inimeste koolitamiseks, õppe- või arendusreisideks, arengudokumentide väljatöötamiseks, ekspertide palkamiseks või inventari soetamisega kaasnevate arendus- ja koolitustegevuste rahastamiseks.
- Toetust ei saa kasutada käibemaksu tasumiseks, välja arvatud juhul, kui taotleja ei ole ise käibemaksukohuslane.
Kultuuri arengutoetuse taotlusele tuleb lisada kolm hinnapakkumust, välja arvatud juhul, kui kolme hinnapakkumuse saamine ei ole olnud võimalik.
Vaata lisaks:
Tartu Linnavolikogu 17.04.2019 määrus nr 59 "Kultuuri valdkonna toetused".
Hindamisjuhendiga on võimalik tutvuda siin.
KULTUURKAPITAL
Nimelise stipendiumi taotlemise ankeet
Nimelise stipendiumi taotlemise ankeediga saab taotleda stipendiumi nimelistest allfondidest (näiteks Laste ande arengu fond, Jüri Uppini sihtkapital, Eesti Lennuakadeemia fond, jt).
Stipendiumi sihtotstarbelise kasutamise kohta tuleb esitada vastavalt sõlmitud lepingule sisuline aruanne.
Stipendiumi taotlemise ankeet
Pooalaasta konkurssidel, mis on tavapäraselt taotluse esitamise tähtajaga 31. märts ja 30. september, stipendiumi taotlemisel tuleb esitada STIPENDIUMI TAOTLEMISE ANKEET.
Stipendiumi sihtotstarbelise kasutamise kohta tuleb esitada vastavalt sõlmitud lepingule sisuline või sisuline- ja finantsaruanne.
NOORSOOTÖÖ
Noorsootöö projektitoetus
Aastaringselt saab toetust taotleda noorsootöö projektile, millele soovitakse toetust alla 500 euro ja taotlust ei ole esitatud eelmise aasta 1. septembriks (või taotlus esitati, aga toetust ei saadud). Taotleja saab olla ainult juriidiline isik. Kaasfinantseering peab olema vähemalt 25 %;
Enne taotlemist vt täpsemaid nõudeid:
- veebipäevikust http://projektidprogrammid.blogspot.com.ee/;
- Tartu Linnavolikogu 25. juuni 2015. a. määrusest nr 77 "Noorsootöö valdkonna toetused" (muudetud 06.07.2020).
Tartu huvitegevuse kaardi andmekorje
Tartu huvitegevuse kaardi andmekorje vormile koondame regulaarsete huvitegevuste infot, mis on suunatud 7-19aastastele noortele. Vormi saab täita juriidiline isik ning see on tegutsemiskoha põhine. Kui tegutsemiskohti on mitu, siis iga tegutsemiskoha kohta tuleb täita eraldi vorm.
Vormil tuleb märkida üld-, tegevuse osutaja ning huvitegevuse andmed. Valdkonna- ja tegevuslahtrid on valikvastustega ning klassifitseeritud jaotusega, sealjuures tuleb jälgida, et mitmed väljad on kohustuslikud ning täitmise jätkamisel tuleb valida sobiv vastus.
Juhul, kui Teil tekib vormi täitmisel küsimusi, siis palun anda sellest märku kirjutades: Laura.Kalaus@tartulv.ee või helistades: 736 1364.
SOTSIAAL- JA TERVISHOIUOSAKOND
SPORT
Spordiprojekti aastaringne toetus 2021
Toetatavad tegevused:
(1) Spordiprojekti raames toetatakse avalikkusele suunatud kohaliku ja rahvusvahelise liikumisharrastus- või saavutusspordisündmuse või -sündmuste sarja
või spordialase tervislikke eluviise propageeriva seminari korraldamist ja läbiviimist.
(2) Spordiprojekti raames ei toetata sündmust, mis on mõeldud kinnisele isikute ringile ühe juriidilise isiku või muu ühenduse sees, samuti sündmust,
mis on suunatud organisatsiooni või ühenduse reklaamimisele ja turundamisele.
Spordiprojektile toetuse saamise eelduseks on oma- ja kaasfinantseeringu olemasolu vähemalt 50% ulatuses projekti kogumaksumusest.
Info: https://www.riigiteataja.ee/akt/429052018089
TEST
Mobiilsus al 2021 vormi testimine
Toetuse eesmärk on soodustada Tartu kultuuri, noorsootöö ja spordi valdkonna rahvusvahelistumist ja arengut, erialaste eesmärkide saavutamist ning uute teadmiste ja kogemuste omandamist välisriikides või nende toomist Tartusse.
Toetust saab taotleda kultuuri, noorsootöö või spordi valdkonnas tegutsev mittetulundusühing või sihtasutus, välja arvatud:
1) sihtasutus, mille üks asutaja on riik või kohalik omavalitsus;
2) sihtasutus või mittetulundusühing, kellelt Tartu linn ostab olulises mahus teenust;
3) esindusvõistkonna toetust saav sihtasutus või mittetulundusühing esindusvõistkonna või selle liikme kohta.
Toetuse taotlust saab esitada aasta ringi. Toetuse taotlus tuleb esitada vähemalt üks kuu enne välislähetuse toimumist või eksperdi toomist Tartusse.
Mobiilsustoetusega lähetamiseks sobiv isik
Mobiilsustoetust välislähetuseks antakse isiku, võistkonna või kollektiivi eest, kelle lähetamine vastab määruse eesmärkidele.
Mobiilsustoetus välislähetuseks antakse isiku eest, kelle elukohana on rahvastikuregistrisse kantud Tartu linn.
Kui mobiilsustoetust välislähetuseks antakse võistkonna või kollektiivi lähetamiseks, antakse toetust ka võistkonna või kollektiivi liikmete eest, kelle elukoht ei ole Tartu linn, kui nende osalemine on oluline lähetuse eesmärgi saavutamiseks.
Kui mobiilsustoetust välislähetuseks antakse alaealise või võistkonna või kollektiivi lähetamiseks, kelle koosseisus on alaealine, antakse toetust ka ühe nende täisealise saatja kohta, kelle elukoht ei pea olema Tartu linn.
Mobiilsustoetust välislähetuseks saab taotleda mittetulundusühing või sihtasutus oma nimetatud esindaja (töötaja, võlaõigusliku lepingu aluselt tööd tegev isik, vabatahtlik, klubi liige, huvitegevuses või huvihariduses osaleja, sportlane jms) lähetamiseks väljaspool Eestit toimuvale sündmusele või tegevusele eesmärgiga arendada lähetatava võimeid või anda talle võimalus eneseteostuseks, esindada mittetulundusühingut või sihtasutust või Tartu linna ning luua sellega kontakte oma valdkonnas või edendada rahvusvahelist koostööd.
Mobiilsustoetuse saamiseks peab välislähetus vastama järgmistele kriteeriumitele:
1) sündmus, millele isik lähetatakse, on valdkonnas tunnustatud, kõrgetasemeline või sellele pääsemine eeldab eelnevaid saavutusi;
2) tegevus, mida lähetusel tehakse, toob lähetatavale, mittetulundusühingule või sihtasutusele, valdkonnale või Tartu linnale olulisi uusi teadmisi, tunnustust või võimaldab algatada, arendada või jätkata olulist rahvusvahelist koostööd.
Mobiilsustoetust välislähetuseks ei anta turismireisi, aineolümpiaadi, klassiekskursiooni, klubidevahelise sõprusturniiri või võistluse, spordi-, kultuuri- või muul sündmusel pealtvaatajana osalemise ja muu sarnase lähetuse eest.
Väliseksperdi Tartusse toomise mobiilsustoetuse saamiseks peab välisekspert olema kultuuri, noorsootöö või spordi valdkonnas tunnustatud.
Väliseksperdi Tartusse toomiseks saab mobiilsustoetust taotleda, kui väliseksperdi juhtimisel või osalusel korraldatakse Tartus koolitus, meistriklass, seminar või muu osalejate arengut toetav sündmus, mille otseste kasusaajate arv on suurem kui 10 inimest.
Väliseksperdi juhendamisel või osalusel läbi viidavad tegevused peavad toimuma vähemalt kahel päeval ja kestma kokku vähemalt 8 astronoomilist tundi.
Mobiilsustoetust ei anta väliseksperdi osalemiseks või esinemiseks Tartus toimuval konverentsil või muul sarnasel sündmusel.